در پژوهشگاه ابن سینا؛

سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری

سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری

دانلود عکس: پژوهشگاه ابن سینا سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری را مردادماه برگزار می نماید.به گزارش دانلود عکس به نقل از پژوهشگاه ابن سینا، دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا و دبیر علمی سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری در این زمینه اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از زوج های کشور با مشکل ناباروری مواجه اند.
وی اظهار داشت: بااینکه به مدد پیشرفت های حاصل در زمینه فناوری های کمک باروری، بخش عمده ای از زوج های نابارور از درمان مؤثر بهره مند می شوند، اما هنوز گروهی از زوج ها به درمان های معمول پاسخ نمی دهند.
کاظم نژاد اضافه کرد: سلول درمانی یکی از روش های نوین و امیدبخشی است که می تواند به کمک این دسته از زوج های نابارور بیاید و شانس حاملگی آنها را افزایش دهد. هدف اصلی برگزاری این سمینار معرفی پیشرفت ها و دستاوردهای این حوزه در درمان ناباروری در ایران و جهان است.
وی اضافه کرد: پژوهش های گسترده ای در رابطه با این حوزه در کل دنیا انجام می شود و خوشبختانه دانشمندان و پژوهشگران کشور ما نیز در زمینه سلول درمانی دستاوردهای درخشانی داشته اند.
دبیر علمی سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری اضافه کرد: پژوهشگاه ابن سینا بر آن شد که این سمینار را با حضور متخصصان و فعالان این حوزه برای بحث درباره فعالیت ها و پژوهش های موجود درباره کاربردهای سلول درمانی و پزشکی بازساختی در عرصه درمان ناباروری برگزار کند.
وی اظهار داشت: چهار محور اصلی این سمینار، یعنی کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری زنان، کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری مردان، تازه ها و کاربرد مهندسی بافت در درمان ناباروری و نقش بانک سلولی در درمان ناباروری، فرصتی برای ارائه جامع و کامل مباحث این حوزه در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.
کاظم نژاد درباره زمان برگزاری این سمینار اشاره کرد: این سمینار ۱۴ و ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۰ با دو پنل در رابطه با کاربرد سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان و کاربرد و جایگاه سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری مردان انجام می شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم برگزاری این سمینار زمینه ساز تحقیقات و کارهای بیشتر در این عرصه شود.


منبع:

1400/04/06
20:16:21
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: فناوری , متخصص , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانلود عکس