رئیس دانشگاه تربیت مدرس تاكید كرد

لزوم تشكیل كمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز

لزوم تشكیل كمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز

به گزارش دانلود عکس رییس دانشگاه تربیت مدرس درباب اجرای برنامه های شورای مدیریت سبز این دانشگاه اظهار داشت: باید یک کمیته اجرا و نظارت بر مصوبات شورای مدیریت سبز تشکیل گردد و از تجربیات سایر دانشگاه ها دراین زمینه استفاده گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای راهبری مدیریت سبز این دانشگاه ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری مصوبات شورای سبز و اجرایی شدن آنها، اظهار نمود: باید موارد مهمی که اجرای آن به علل مختلف همچون مشکل بودجه، ناقص مانده مشخص و بر مبنای بودجه ابلاغی از جانب معاونت برنامه ریزی دانشگاه، اقدامات لازم جهت تکمیل و اجرایی شدن آنها صورت گیرد. همینطور یک جدول برنامه و اقدام، تعریف گردد و مصوبات دو سال گذشته شورا بررسی و اتمام و اجرایی شدن آنها مورد توجه قرار گیرد و برنامه های جدید مهم و اولویت دار هم به صورت بسیار محدود تعریف و تصویب شود و با پیگیری مستمر، پیشرفت کارها سریع تر صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تفاهمنامه و برنامه های ارتباطی دانشگاه به صورت گزینش شده صورت گیرد و با تقویت اقدامات عملی داخلی دانشگاه از تجربه سایر دانشگاه ها هم در این حوزه استفاده گردد.
دکتر احمدی اضافه کرد: کمیته اجرا و نظارت برای پیگیری مصوبات شورای سبز ایجاد شود تا بتوانند به صورت جدی مصوبات کمیته راهبری مدیریت سبز را پیگیری و در صورت نیاز با موارد تخلف برخورد کنند و در این حوزه قدرت اجرایی داشته باشند. همینطور فهرستی از مصوبات اجرا شده و اجرا نشده تهیه و علل عدم اجرای هر یک از مصوبات مشخص شود تا در مورد روش اجرای آن و هم به اتمام رسیدن آنها برنامه ریزی لازم صورت گیرد. همینطور در هر یک از پردیس های دانشگاه یک افسر یا همیار مسئول مدیریت سبز تعیین شود و یک حکم داخلی برای آنها در نظر گرفته شود تا بتواند مسائل را پیگیری کنند و به دستگاه نظارتی دانشگاه پاسخگو باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در این جلسه مجازی، دکتر کرمی دهکردی عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس در مورد گرین متریک و تنوع زیستی عنوان کرد: طی یک دهه اخیر مباحث پایداری در دانشگاه ها بعنوان یکی از شاخصهای مهم مسئولیت پذیری دانشگاه ها در نظر گرفته شده است به صورتی که بعضی از دانشگاه های جهان برنامه راهبردی و کلان خویش را مطابق آرمان های توسعه پایدار طراحی کردند و سندهای مشخصی برای آن طراحی شد.
وی ادامه داد: گرین متریک از سال ۲۰۱۰ فعالیت خویش را برای ساماندهی و تشویق دانشگاه ها برای حرکت به سمت توسعه پایدار و رعایت شاخصهای توسعه پایدار در دانشگاه ها شروع کرد.
کرمی دهکردی خاطرنشان افزود: فرصت خوبی است تا با دانشگاه هایی که در زمینه مدیریت سبز فعالیتهایی را داشته اند، همکاری نماییم و در جهت تحقق شاخصهای گرین متریک در دانشگاه که در جهت شاخصهای تعیین شده از جانب وزارت علوم هم هست، گام های موثری برداریم.
عضو شورای مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس پیشنهاد کرد: کارگاهی به صورت مشترک از جانب دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه زنجان، گرین متریک (دانشگاه دولتی اندونزی) و وزارت علوم برگزار گردد و از سایر دانشگاه ها هم در این کارگاه آموزشی دعوت شود و در آن مباحث گرین متریک و راهبردها و شاخصهای آن و هم شاخص ها و فعالیت ها و سیاست های وزارت علوم تبیین گردد که این مورد می تواند به حرکت و نقش آفرینی هرچه بیشتر دانشگاه های ما در سطح ملی و بین المللی کمک نماید.
وی ضمن اشاره به عضویت دانشگاه در بخش آکادمیک سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: بخش آکادمیک سازمان ملل متحد (UNAI) از سال ۲۰۱۰ فعالیت خویش را شروع کرد و آغازی برای متحد کردن موسسات آموزش عالی سراسر جهان، در جهت هدف مشترک استفاده از تحقیقات علمی، پژوهش و آموزش دانشگاهی، برای تحقق هرچه بیشتر اهداف و مأموریت های سازمان ملل است و حدود ۱۵۰۰ دانشگاه عضو آن هستند و خوشبختانه با موافقت شورای بین الملل دانشگاه، حمایت رئیس و مسؤلان دانشگاه و پیگیری های صورت گرفته، دانشگاه تربیت مدرس به عضویت آن درآمد و امیدواریم بتوانیم نقش آفرینی خوبی در آن داشته باشیم.
منبع:

1400/04/08
12:37:48
5.0 / 5
1254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس