واكنش وزارت علوم به خودكشی یك پژوهشگر دانشگاه فردوسی مشهد

واكنش وزارت علوم به خودكشی یك پژوهشگر دانشگاه فردوسی مشهد

معاون فرهنگی و سرپرست سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر این که دکتر سعید قلی بیگلو که بر اثر خودکشی جان خودرا از دست داد، یک پژوهشگر پسا دکتری است و دانشجو شناخته نمی گردد، اظهار داشت: بخش های دانشجویی دانشگاه مسئولیتی در قبال پژوهشگران پسا دکتری ندارند اما در عین حال مساعدت های لازم را درباب پیگیری خودکشی این پژوهشگر جوان انجام داده است.


در پی خودکشی دکتر سعید قلی بیگلو پژوهشگر پسا دکتری دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدرضا غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و سرپرست سازمان امور دانشجویان با تاکید بر این که بخش های دانشجویی دانشگاه فردوسی هیچ مسئولیتی در قبال پژوهشگران پسا دکتری ندارد به ایسنا اظهار داشت: فردی که متاسفانه بر اثر خودکشی جان خودرا از دست داد، یک پژوهشگر دوره پسا دکتری دانشگاه فردوسی مشهد بود که در قالب تفاهم نامه ای با یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه فعالیت پژوهشی انجام می داد. بدین سبب ایشان دانشجو نبوده بلکه یک پژوهشگر پسا دکتری است و بخش های دانشجویی دانشگاه مسئولیتی در قبال او و همین طور سایر پژوهشگران پسادکتری ندارد.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اشاره کرد: برمبنای بخشنامه ای که در وزارت علوم وجود دارد پژوهشگران پسادکتری می توانند در قالب چهارچوبی طرح های پژوهشی را با اساتیدی در دانشگاه ها انجام بدهند و برای خود کارهای پژوهشی تعریف کنند. بدین سبب ما در دوره پسا دکتری دانشجو نداریم و دوره دانشجویی این افراد به پایان رسیده است.
دکتر غفاری اشاره کرد: در بحث دکتر سعید قلی بیگلو دانشگاه فردوسی مساعدت لازم را با وی انجام داده و خوابگاهی در اختیار این پژوهشگر قرار داده است و برمبنای گزارشی که دریافت کردم وقتی وی در محیط دانشگاه حضور داشته و دانشگاه متوجه شرایط نامساعد او می شود بوسیله دفتر مشاوره و مددکاری ایشان را به بیمارستان منتقل کرده و بخش های مربوطه در بیمارستان بررسی های حرفه ای و تخصصی خودرا انجام داده و در نهایت به این نتیجه می رسند که مشکلی متوجه او نیست.
معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: بطورکلی دانشگاه ها اگر با مواردی این چنینی مواجه گشتند به جهت اینکه خطری ایجاد نشود باید رسیدگی و پیگیری های حرفه ای و تخصصی خودرا انجام بدهند تا شاهد بروز چنین اتفاقاتی در محیط های دانشگاهی نباشیم.
سرپرست سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در آخر با تاکید بر این که علت خودکشی دکتر سعید قلی بیگلو هنوز مشخص نیست اظهار داشت: این مساله نیازمند بررسی های تخصصی است و دانشگاه فردوسی مشهد پیگیر این مساله می باشد.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، روز یکشنبه خبری منتشر گردید در خصوص این که دکتر سعید قلی بیگلو پژوهشگر پسا دکتری دانشگاه فردوسی مشهد در یکی از خوابگاه های این دانشگاه به سبب خودکشی جان خودرا از دست داده است.1400/04/09
09:39:59
5.0 / 5
978
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس