در دانشگاه های تایلند صورت می گیرد،

زورگویی دانشجویان سال بالایی به بقیه!

زورگویی دانشجویان سال بالایی به بقیه!

دانلود عکس: مرگ دلخراش دانشجوی تایلندی، دانشگاه ها را به مرکز توجه در این کشور تبدیل کرد. اخیرا، یک دانشجوی 22 ساله در تایلند با اقدامات گروهی 12 نفره از دانشجویان ارشد، جان خودرا از دست داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از یودبلیونیوز، با وجود محکومیت گسترده فرهنگ بی رحمانه تحقیر، آزار و اذیت و فعالیت گوناگون دانشگاه ها برای خنثی کردن چنین رفتارهایی، هنوز هم در تایلند چنین حوادثی رخ می دهد.
در تایلند، دانشجویان سال بالایی با دانشجویان جوان تر رفتارهای خشونت بار دارند و هر کاری که دلشان می خواهند، انجام می دهند.
در ابتدای هر سال تحصیلی، زنان و دانشجویان جدیدالورود تایلند به رسم سنت مرسوم در دانشگاه های این کشور، هفته ها، توسط دانشجویان سال بالایی مورد آزار و اذیت قرارمی گیرند.
البته این آزار و اذیت ها تحت عنوان پیوند با همکلاسی ها و دانشکده انجام می شود.
در بیشتر موارد، کارهایی که دانشجویان سال بالایی در مقابل دانشجویان سال پایینی انجام می دهند، بسیار ناخوشایند است. این دانشجویان ارشد حتی اگر صلاح بدانند، دانشجویان جدید را مجازات بدنی می کنند که می تواند حتی منجر به مرگ آنها شود.
"پیرادا نوروک" دانشجوی ۲۳ ساله مهندسی یکی از دانشگاه های تایلند اظهار داشت: من مجبور شدم به دانشجویان ارشد، ادای احترام مخصوص آنها را انجام دهم و برای عرض سلام به آنها، مجبور شدم روی زمین دراز بکشم!
الان، شهروندان تایلند درباره زورگویی های دانشجویان ارشد پیام هایی را در توئیتر منتشر می کنند و معتقدند نباید از آنها پیروی کرد.
منبع:

1400/04/10
22:34:35
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانلود عکس