درگذشت استاد دانشگاه صنعتی شریف و چهره ماندگار كشور

درگذشت استاد دانشگاه صنعتی شریف و چهره ماندگار كشور

به دنبال درگذشت یکی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف، این دانشگاه پیام تسلیت صادر نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، متن پیام تسلیت دانشگاه صنعتی شریف به شرح ذیل است: "با قلبی اندوهگین درگذشت «دکتر علی محمد رنجبر بروجردی»، ریاست محترم اسبق و استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف را تسلیت می گوییم. از درگاه ایزد منان، برای آن مرحوم مغفرت الهی و برای سایر بازماندگان صبر و شکیبایی خواستاریم"
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر رنجبر بروجردی در سال ۱۳۴۶، کارشناسی ارشد مهندسی برق را در دانشکده ی فنی به اتمام رساند و سپس دکترای خویش را از امپریال کالج لندن در سال ۱۳۵۴ دریافت نمود و از همان سال وارد دانشکده ی مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف شده و بعنوان هیات علمی به تدریس مشغول شد.
وی نخستین رئیس دانشگاه صنعتی شریف بعد از انقلاب اسلامی (۱۳۵۸-۱۳۵۹) بود.
دکتر علیمحمد رنجبر بروجردی همچون مهندسینی است که تحقیقات مفصل و عمیقی درباره فن انتقال الکترونیک (مخابرات) و مبانی برق انجام داده است.
از جمله سمت ها و مسئولیت های این استاد فقید میتوان به معاونت وزیر نیرو در امور برق، معاونت وزیر نیرو در امور برق و انرژی از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ ریاست پژوهشگاه نیرو، ریاست مجتمع تحقیقات و توسعه دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیأت مدیره شرکت آب و نیرو اشاره نمود.
وی در سال ۱۳۸۳ چهره ماندگار کشور شد و توانست در سال تحصیلی ۷۴–۱۳۷۳ یه عنوان عضو هیات علمی نمونه آموزش عالی کشور انتخاب گردد.
دکتر بروجردی، در سال تحصیلی ۷۶-۱۳۷۵ استاد برجسته ی دانشگاه صنعتی شریف شد و در سال ۱۳۷۷، عنوان استاد ممتاز دانشکده ی مهندسی برق این دانشگاه را به دست آورد.

منبع:

1400/04/14
10:44:58
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس