معاون وزیر ارتباطات:

چالش دریافت كد بیمه برای فضاهای كار اشتراكی و شتاب دهنده ها حل شد

چالش دریافت كد بیمه برای فضاهای كار اشتراكی و شتاب دهنده ها حل شد

به گزارش دانلود عکس معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: چالش دریافت کد بیمه برای فضاهای کار اشتراکی و شتاب دهنده ها با همکاری سازمان تأمین اجتماعی حل شد و دیگر نیازی به پیگیری موردی نیست.


به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، امیر ناظمی در اینستاگرام با اشاره به اینکه با صدور بخشنامه از جانب سازمان تأمین اجتماعی، تیم هایی که در محل کار اشتراکی فعالیت دارند کد کارگاه اختصاصی خواهند داشت، عنوان کرد: توسعه چه به صورت کلان و چه به صورت بخشی، فرآیندی زمان بر است. حقیقت آن است که برای چالش های ایران امروز چاره سریع و اکسیرهایی که یک شبه یا چند ساله وضعیت ما را به سامان کنند، وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه شاید چالش اصلی باور همین حقیقت است که فاصله ما از وضعیت مطلوب بیشتر از برآورد فعلی است، افزود: چالش های بزرگی که حالا وجود دارند، نیازمند هزاران اصلاح کوچک، اما هم راستا و هم افزا است و البته چندین اصلاح بزرگ. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: باآنکه بخش اقتصاد دیجیتال در همین سالهای رکود اقتصادی، پر رشدترین بخش اقتصادی بود و برخلاف سایر حوزه ها که سهم بالایی از رانت ها را هم داشتند، اکوسیستم استارت آپی رشد مثبت داشت اما بخش عمده ای از چالش هایش در همان مسائل بزرگ و خارج از بخش گره خورده است. وی با اشاره به اینکه رویه های سنتی و قدیمی نهادهای مختلف هر کدام می توانستند بخشی از چالش باشند، افزود: شاید بیمه و مالیات دو بخشی بودند که سهم عمده در این نارضایتی ها داشتند. بنابراین جلسات مداوم با هر دو نهاد در همه سال ها ادامه داشت. ناظمی اظهار داشت: تلاش ما آن بود که یکی یکی رویه های سنتی را با این بخش نوآمده آشتی دهیم. مثلاً برای همین بیمه لازم بود تا مفهوم فریلنسینگ به رسمیت شناخته شود، یا عدم احتیاج به پرداخت سهم بیمه برای استارت آپی که همه سهامدار هستند و یا مسئله کارورزی (اینترنشیپ)، دورکاری یا فضاهای کار اشتراکی یا شتاب دهنده که چندین شرکت یا گروه در یک مکان مشغول فعالیت هستند. وی تصریح کرد: هر کدام از این مسائل شاید کامل کامل حل نشده باشد، اما بخش عمده ای از چالش هایی که چند سال پیش وجود داشت حالا حل شده است.
ناظمی اضافه کرد: هفته پیش یکی دیگر از مسائل مورد چالش هم نهایتاً منجر به صدور بخشنامه شد. خوشحال شدم که گاهی پیگیری یک مسئله و هم دلی نهاد دیگر می تواند منجر به تغییرات کلیدی شود. بر طبق این بخشنامه چالش دریافت کد بیمه برای فضاهای کار اشتراکی و شتاب دهنده ها حل می شود و دیگر احتیاج به پیگیری موردی نیست؛ بلکه یک سازوکار معین برایش تعیین شده است. معاون وزیر ارتباطات افزود: البته می دانم با این تغییر هنوز انبوهی از مشکلات پیش رو قرار دارد؛ اما چاره توسعه ایران، تداوم و تسریع این تصحیح ها است. در این چند سال با هر بخش نامه، بخشی از چالش ها برای بخشی از کسب و کارها حل شد و هنوز خیلی از چالش ها هم باقی مانده است. وی با ابراز تشکر از سازمان تأمین اجتماعی که علیرغم بروکراسی ایستا و سنگینی که به ارث رسیده از دهه ها پیش تلاش می کند تا برای آینده آماده شود، اضافه کرد: البته می دانم که چالش های مالی این سازمان چنان بزرگ است که ناخودآگاه این مسائل به ظاهر خرد (و در واقع آینده ساز) از اولویت خارج می شود.


منبع:

1400/04/18
21:51:26
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: بیمه , دیجیتال , سنتی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس