امكان فراگیری آموزش های مهارتی برای سربازان در دانشگاه علمی كاربردی

امكان فراگیری آموزش های مهارتی برای سربازان در دانشگاه علمی كاربردی

دانلود عکس: امکان فراگیری آموزش های مهارتی برای سربازان در دانشگاه جامع علمی کاربردی در قالب پودمانی و با امکان دریافت مدرک برقرار شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین امید ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: هیچ دانشگاهی در کشور مجوز ارائه دوره های مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی را ندارد. آموزش های مهارتی این دانشگاه ۷۵درصد عملی و کارگاهی است بطوریکه اغلب مراکز علمی کاربردی در محیط کار واقع شده اند و ۲۵درصد هم آموزش های نظری داریم. البته آموزش های نظری این دانشگاه نیز با سایر دانشگاه های کشور متفاوت می باشد.
رییس دانشگاه علمی کاربردی اضافه کرد: با ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح برای فراهم آوردن زمینه مهارت آموزی سربازان رایزنی ها انجام شد تا سربازان بتوانند با گذراندن پودمان های متفاوت بدون در نظر گرفتن مدت زمان و محل جغرافیایی پس از گذراندن ۸ پودمان و گرفتن گواهینامه اختتام پودمان، مدرک کاردانی بگیرند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر امید در آخر اشاره کرد: توجه دولت آینده به آموزش مهارتی باید بیش از گذشته باشد؛ برای اینکه این آموزش مهارتی است که می تواند مشکل بیکاری را بکاهد، هم اکنون برمبنای آخرین آماری که جمع آوری شده و مربوط به سال قبل است، بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل بوده و از بین این شاغلین، نزدیک به ۵۰ درصد در رشته خود شاغل هستند این در حالی است این عدد در چهار سال قبل زیر ۲۰ درصد بود ولی حالا به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است.
منبع:

1400/04/24
11:53:46
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , كارگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانلود عکس