پیگیری توسعه بیش از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

پیگیری توسعه بیش از پیش زیرساخت ارتباطی ایرانسل در گیلان

مدیرعامل ایرانسل در دیدار با استاندار گیلان اعلام نمود: با وجود محدودیت های گوناگون، امسال 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شهر رشت، پیش بینی شده است.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل روز گذشته با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که در محل استانداری گیلان برگزار شد، مدیرعامل ایرانسل به سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی ایرانسل در استان گیلان تا حالا اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود محدودیت های گوناگون، امسال، ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای شهر رشت، پیش بینی شده است.
عباسی آرند اضافه کرد: ایرانسل تا حالا ۹۰ درصد جمعیت استان گیلان را تحت پوشش خود قرار داده است که این پوشش جمعیتی، شامل ۱۵۰۰ روستای این استان است.
وی تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا طی حدود دو سال اخیر، سبب رشد شدید تقاضای مصرف دیتا برای خدماتی مانند آموزش آنلاین وغیره شد و این رشد تقاضا، تفکر توسعه ی دولت الکترونیک و خدمات دیجیتال مانند هوشمندسازی ارائه‌ی خدمات عمومی را گسترش داد.
مدیرعامل ایرانسل همین طور با اشاره به راه اندازی خدمات شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل و نصب سایت های نسل پنج و ارائه‌ی خدمات تجاری به عموم مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران، ابراز امیدواری کرد به زودی سایت 5G ایرانسل در شهر رشت نیز نصب و راه اندازی شود.
وی اجرای هر چه سریع تر پروژه های زیرساختی را مهم ارزیابی و اثر توسعه ی دسترسی به خدمات ارتباطی را در رشد اقتصاد دیجیتال، بسیار مهم برشمرد. استاندار گیلان نیز در این دیدار، به استقبال نسل جوان و اقشار مختلف جامعه از ایرانسل و نقش اثرگذار آن طی دوران شیوع ویروس کرونا جهت استفاده از بستر فضای مجازی در انتقال مفاهیم آموزشی و تغییر سبک زندگی مردم اشاره و آنرا بسیار کمک کننده عنوان نمود. وی با اشاره به نگاه اقشار مختلف مردم دنیا به جهان ارتباطات و پیوند مستمر زندگی امروزه با شبکه های ارتباطی اظهار داشت: سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی ایرانسل در گیلان، نشان از شناخت جامعه هدف دارد و باتوجه به تراکم جمعیتی این استان و توریست پذیر بودن آن، گسترش زیرساخت ها مطالبه ای عمومی است. زارع با اشاره به پوشش ۹۰ درصدی جمعیت این استان توسط ایرانسل، با اعلان اینکه افزایش این شاخص رضایتمندی مردم را به دنبال دارد، اضافه کرد: در توسعه ی زیرساخت ها، علاوه بر جمعیت ثابت گیلان، باید حضور گردشگران و مسافران در بازه های زمانی مختلف را نیز در نظر گرفت. او همین طور تعامل دستگاه های مختلف و شهرداری ها با ایرانسل و آمادگی مسؤولان استانی و محلی برای مشارکت در توسعه ی پروژه های شهر هوشمند را ضروری دانست و بر عملیاتی شدن دیگر طرح ها دراین زمینه، تاکید کرد. تأکید بر گسترش همکاری ایرانسل و شهرداری رشت در ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند همین طور در دیدار مدیرعامل ایرانسل با شهردار رشت نیز، دو طرف بر گسترش همکاری ها در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند و توسعه ی پوشش ارتباطی در امتداد تسریع در روند تحول دیجیتال در این شهر، تاکید کردند. مدیرعامل ایرانسل در این دیدار، با اشاره به برنامه‌ی ایرانسل برای توسعه ی پوشش ارتباطی به شهروندان و مسافران شهر رشت، خواهان همکاری شهرداری برای تسریع در فرایندهای قانونی مربوطه شد.
مهندس سید محمد احمدی شهردار رشت نیز، با اشاره به ارائه خدمات شهر هوشمند، خدمات سازمانی و خدمات دیتاسنتر و پردازش ابری توسط ایرانسل، خواهان گسترش ارائه این خدمات به شهرداری و دستگاه های اجرائی و مردم رشت شد. رفع موانع موجود در اجرای پروژه های ارتباطی گیلان همین طور طی دیدار مدیرعامل ایرانسل با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در محل این اداره کل، پروژه های در دست انجام ایرانسل در این استان بررسی و بر ضرورت رفع موانع موجود در اجرای هر چه سریع تر این پروژه ها تاکید شد. مدیرعامل ایرانسل در این جلسه، از همکاریهای انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان برای پیشبرد پروژه های ارتباطی ایرانسل در این استان قدردانی کرد.
مهندس فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز، ضمن تقدیر از کوشش های صورت گرفته در گسترش پوشش ارتباطی استان، خواهان ارتقای هر چه بیشتر سطح خدمات ارتباطی ایرانسل در گیلان شد.

1400/04/26
10:34:29
5.0 / 5
1129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانلود عکس