اعلام جزییات برگزاری آزمون كارشناسی ارشد

اعلام جزییات برگزاری آزمون كارشناسی ارشد

دانلود عکس: کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 از روز یکشنبه سوم مرداد ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در نوبت بامداد روزهای چهارشنبه ۶، پنجشنبه ۷ و جمعه ۸ مرداد ماه سال ۱۴۰۰ و برپایه اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار می شود. متقاضیان هر یک از کدرشته های امتحانی لازم است به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رجوع کنند.
محل برگزاری آزمون متقاضیان با عنایت به شهرستان درج شده در بند ۳۷ تقاضانامه ثبت نامی آنان تعیین شده است.
کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون متقاضیان از روز یکشنبه سوم مرداد بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
متقاضیان لازم است برپایه مشخصات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.
برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همینطور اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و عرضه آن الزامی است. بنابراین متقاضیان باید شخصا در مورد دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.
آن دسته از متقاضیانی که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم (رشته شناور) هم بوده اند، باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خویش را هم از درگاه سازمان سنجش آموزش کشور پرینت و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت رجوع کنند. زمان برگزاری آزمون رشته های شناور (رشته انتخابی دوم) بامداد روز چهارشنبه ۶ مرداد تعیین شده است.
آزمون کدرشته های امتحانی ۱۱۲۸ (آموزش زبان ژاپنی)، ۱۱۲۹ (زبان و ادبیات اردو)، ۱۲۸۷ (مهندسی طراحی محیط زیست)، ۱۳۵۶ (نمایش عروسکی) و ۱۳۶۰ (مجموعه موسیقی) منحصرا در شهرستان تهران برگزار خواهد شد؛ بنابراین متقاضیان هریک از کدرشته های امتحانی مذکور لزوم دارد برپایه آدرس و تاریخ مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط در شهرستان تهران رجوع کنند.
محل برگزاری آزمون برای ۸ کدرشته امتحانی شامل کدرشته های امتحانی ۱۱۴۹، ۱۱۴۷، ۱۱۵۰، ۱۱۵۴، ۱۱۵۵، ۱۱۵۷، ۱۱۵۸ و ۱۱۵۹ که ثبت نام آنها توسط دستگاههای اجرایی ذی ربط و با هماهنگی این سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از راه اطلاعیه ای که هریک از ارگان های ذی ربط صادر می کند آزمون این کدرشته ها در تاریخ های پیشبینی شده برگزار می شود. برای این دسته از متقاضیان کارت شرکت در آزمون از راه درگاه سازمان صادر نشده است.
معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون متقاضیان، برپایه اطلاعات ثبت نام که توسط خود فرد انجام شده، درج شده است، بنابراین لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خویش را با عنایت به تبصره ها بررسی و در صورت مشاهده مغایرت به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه اطلاع رسانی این سازمان رجوع و نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نمایید.
در غیر این صورت مسئولیت هرگونه تبعات بعدی به عهده شخص متقاضی بوده و هیچ گونه عذری در این مورد پذیرفته نمی باشد. درضمن براین اساس تاکید می شود متقاضیان نسبت به کنترل معدل اعلامی و معدل واقعی خود اقدام لازم را به عمل آورند. لازم به ذکر است در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولی متقاضیان دارای مغایرت معدل ولو در حد صدم نمره هم اقدام شده است.
فارغ التحصیلان سنوات قبل و همینطور آن دسته از متقاضیانی که تا تاریخ ۱۶ آذر ۹۹ (زمان شروع ثبت نام جهت شرکت در آزمون) بعنوان دانش آموخته تلقی شده اند و یا به عبارت دیگر موفق به دریافت مدرک لیسانس (کارشناسی) شده اند باید معدل مندرج در مدرک لیسانس (کارشناسی) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون یکسان باشد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می­ توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http: //darkhast.sanjesh.org رجوع و درخواست خویش را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند.
فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته باید معدل مقطع کاردانی (فوق دیپلم ) و مقطع کارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون آنها یکسان باشد.
پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از راه پیام کوتاه ارسال می­ شود. متقاضیان می­ توانند بعد از دریافت شماره و کد رهگیری از راه پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http: //rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود آگاه شوند.
همچنین متقاضیان درصورت ضرورت می توانند سوال یا سئوالات خویش را از تاریخ دوشنبه چهارم تا هشتم مرداد با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در بین بگذارند.
منبع:

1400/04/29
12:15:02
5.0 / 5
1395
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , جشن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس