رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر عنوان كرد:

ثبت نام بیشتر از 533 دانشجوی عراقی در دانشگاه خرمشهر

ثبت نام بیشتر از 533 دانشجوی عراقی در دانشگاه خرمشهر

به گزارش دانلود عكس خوزستان رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به ثبت نام بیش از ۵۳۵ دانشجوی عراقی در مقطع تحصیلات تكمیلی، اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه سه جانبه، از دانشجویان منطقه آزادا اروند كه دارای ایده هستند، كاملا حمایت می شود و به تناسب ایده، پكیج حمایتی ویژه دانشجو تعریف می شود.


دکتر منصور زراء نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه میان سازمان منطقه آزاد اروند، سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان و سازمان فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه خرمشهر، اظهارکرد: در جهت این تفاهم نامه، به دانشجویان منطقه آزاد اروند خدماتی عرضه می شود و بر این اساس هم دانشجویانی که دارای ایده هستند را شناسایی می نماییم و به تناسب ایده و طرح دانشجو، پکیج حمایتی تعریف می کنیم؛ این پکیج شامل مهارت آموزی برای به سرانجام رساندن ایده، آموزش نحوه عرضه محصول تولید شده به بازار و... است.
وی اضافه کرد: علاوه بر دریافت آموزش ها، به دانشجو صاحب ایده مجوزهای لازم برای تولید محصول هم داده می شود و همه امکانات لازم برای تولید محصول در اختیار او قرار داده می شود. پس علاوه بر عرضه آموزش های لازم ودادن مجوزهای لازم برای ادامه کار و آموزش نحوه عرضه محصول به بازار، همه امکانات مورد نیاز برای تولید محصول هم در اختیار دانشجو قرار می گیرد.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با بیان این که تنها بخشی از این طرح ویژه دانشجویان منطقه آزاد اروند است، اظهار داشت: همه دانشجویان دارای ایده از ترم اول تا ترم آخر می توانند از این خدمات استفاده کنند و دانشجوی صاحب ایده کاملا حمایت می شود، البته به شرطی که ایده محصول از نظر فنی با امکانات موجود دانشگاه یا امکاناتی که جذب می شوند، هم خوانی داشته باشد. یعنی برای اجرایی کردن یک ایده، امکانات مورد نیاز در دانشگاه وجود داشته باشد.
زراء نژاد افزود: این طرح تنها برای دانشجویان دانشگاه خرمشهر نیست و سایر افراد دارای ایده منطقه آزاد اروند، دانشجویان دیگر دانشگاه این منطقه و فارغ التحصیلان می توانند از این خدمات بهره ببرند، البته اولویت با دانشجویان است.
وی با اشاره به تلاشهای دانشگاه برای جذب دانشجو خارجی، تصریح کرد: با عنایت به استراتژی بودن خرمشهر و آبادان، از سال قبل تلاش زیادی کردیم که با مسئولین دانشگاه های عراق ارتباط بگیریم و تقاضاها را هم ارزیابی کردیم. تابحال بالغ بر ۵۳۵ دانشجو عراقی در مقطع تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده اند که در صورت فراهم شدن شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه، کلاس ها برگزار خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به تقاضای حدود ۸۰۰ دانشجو کارشناسی برای ثبت نام در رشته های مختلف این دانشگا، اظهار داشت: البته با عنایت به شرایط به وجود آمده، ثبت نام نهایی این دانشجویان صورت نگرفته است و در صورت عادی شدن شرایط ثبت نام آنها نهایی می شود. علاوه بر این با دانشگاه بصره هم تفاهم نامه هایی در زمینه آموزش و پژوهش منعقد شده است که خیلی از آنها در سال آینده اجرایی خواهند شد.
منبع:

1399/04/21
21:49:59
5.0 / 5
2137
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس