اعتراض گوگل به عدم همکاری مایکروسافت با دادگاه ضد انحصار

اعتراض گوگل به عدم همکاری مایکروسافت با دادگاه ضد انحصار

دانلود عکس: آلفابت که مالکیت گوگل را در اختیار دارد از قاضی رسیدگی کننده به دادخواست ضد انحصار ضد این شرکت خواست تا مایکروسافت را وادار به تحویل اسنادی در رابطه با این مساله کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا درحال بررسی عملکرد انحصارطلبانه گوگل در زمینه ارائه خدمات جستجو، تبلیغات و مرورگرهای اینترنتی و غیره است و از مایکروسافت خواسته اسنادی را دراین زمینه به دادگاه ارائه نماید. اما مایکروسافت از این کار امتناع ورزیده است.
گوگل سه ماه پیش از مایکروسافت خواسته بود تا اسناد مورد اشاره را که مربوط به موتور جستجوی بینگ این شرکت و نیز مرورگر اینترنت اکسپلورر و اج بوده اند به دادگاه عرضه نماید، ولی مایکروسافت اعتنایی به این مساله نکرده بود.
گوگل می گوید این اسناد نشان میدهد آیا مایکروسافت خود از رقابت با گوگل منصرف شده یا این که عملاً نتوانسته رقابت موفقی با آن داشته باشد. در حقیقت این اسناد ممکنست به رد ادعای دادگاه در حوزه انحصارطلبی گوگل کمک نماید. اما مایکروسافت حاضر به ارائه آنها به دادگاه نیست.
گوگل همین طور می گوید ۱۹ تن از کارکنان مایکروسافت پست های مهمی در رابطه با کارهای در رابطه با این پرونده قضائی دارند. اما مایکروسافت جلوی بررسی و تحقیق دراین زمینه را هم گرفته است. مایکروسافت می گوید قبلاً اسنادی را در رابطه با این پرونده در اختیار دادگاه گذاشته و گوگل هیچ دلیل قانع کننده ای ارائه نکرده که نشان دهد چرا ارائه فایل های مذکور ضروری می باشد.
گوگل مدعی است اسناد مربوط به این ۱۹ نفر ماهیت کارهای مایکروسافت در زمینه هایی همچون موتورهای جستجو، تبلیغات و غیره را به روشنی مشخص می کند. وزارت دادگستری آمریکا درحال تحقیقاتی در مورد انحصارطلبی فیسبوک و گوگل است.

1400/05/09
09:31:10
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس