دكتر طهرانچی خبرداد

آمادگی دانشگاه آزاد برای واکسیناسیون دانشگاهیان کل کشور و آحاد مردم

آمادگی دانشگاه آزاد برای واکسیناسیون دانشگاهیان کل کشور و آحاد مردم

دانلود عکس: مراسم شروع واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های کشور با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی و معاون کل وزارت بهداشت در واحد علوم و تحقیقات اجرا شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در مراسم شروع واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های کشور بامداد امروز همزمان با عید سعید غدیرخم با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با تبریک عید غدیرخم، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در امتداد حرکت اجتماعی خود و با توجه به این که در تربیت پزشک و پرستاران، کمک آموزش عالی پزشکی است، در بخش سلامت نیز رسالت اجتماعی برای خود قائل است تا در حرکت های بزرگ ملی نقش آفرینی کند.
وی با اشاره به شروع واکسیناسیون دانشگاهیان، گفت: واکسن بحثی جدی است تا کشور بتواند در مدت کوتاهی ساماندهی و سازماندهی شود و لازمه باز شدن مدارس و دانشگاه ها، واکسیناسیون است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: با توجه به این که دانشگاه آزاد اسلامی 40 درصد پرستاران کشور را تربیت کرده و دارای 100 واحد دانشگاهی ارائه کننده رشته پرستاری و 10 واحد علوم پزشکی است، قرار شد با وزارت بهداشت در امتداد پیاده سازی رسالت اجتماعی خود در بحث واکسیناسیون دانشگاهیان ورود کند.
دکتر طهرانچی با اشاره به ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد مرکز واکسیناسیون در سراسر کشور، اظهار داشت: آمادگی داریم تا باتوجه به وسعت هر استان، 5 تا 15 مرکز واکسیناسیون را در هر یک از استانهای کشور راه اندازی نماییم تا بتوانیم در مرحله اول واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان و در مرحله بعدی، واکسیناسیون عمومی را انجام دهیم.
وی در آخر اشاره کرد: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده، امیدواریم بتوانیم در یک فرصت فشرده تا 15 آبان ماه تمام جامعه علمی دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم و حوزه های علمیه را واکسیناسیون نماییم. دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد تا با فراهم کردن امکانات، مراکز واکسیناسیون خودرا در خدمت واکسیناسیون عمومی قرار دهد.
ظرفیت فعال کردن 300 مرکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد
در ادامه این مراسم، دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بسیار خوشحالم در چنین روزی در دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارم. امروزه می توان موضوع واکسیناسیون را مهم ترین و بااولویت ترین کار حوزه سلامت و شاید کل کشور دانست تا بتوانیم از همه گیری کووید 19 خارج شویم.
وی با اشاره به تأثیرگذاری واکسیناسیون کرونا در کشور و مجامع بین المللی، اشاره کرد: واکسیناسیون کاهش شدید مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا را در پی داشته و عمده مرگ و میرها در رده سنی بالای 60 سال مربوط به افرادی است که برای واکسیناسیون مراجعه نکرده اند.
دکتر حریرچی با اشاره به همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در انجام واکسیناسیون کرونا، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت و توان بسیار خوبی که با 100 دانشکده پرستاری و ناوگان تربیتی 40 درصد پرستاران کل کشور و دانشجویان علوم پزشکی در اختیار دارد، می تواند در مرحله اول واکسیناسیون، اساتید و کارکنان و دانشجویان خودرا واکسینه کند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: درخواست ما این است که دانشگاه آزاد اسلامی تمام توان خودرا دراین زمینه فعال کند. این دانشگاه می تواند با فعال کردن 300 مرکز واکسیناسیون خود، در هر مرکز روزانه 500 تا 1000 تزریق انجام دهد و در مجموع دانشگاه آزاد اسلامی امکان تزریق روزانه 150 تا 300 هزار نفری را در اختیار دارد که دراین زمینه توافق های اولیه صورت گرفته و مقرر است موضوع در جلسه روز شنبه شورای دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شود.
دکتر حریرچی با اعلان اینکه صفر تا صد انجام واکسیناسیون در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی برعهده این دانشگاه است و وزارت بهداشت تنها وظیفه تامین و نظارت بر واکسیناسیون را برعهده دارد، اظهار داشت: علاوه بر بحث واکسیناسیون، سرعت انجام آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، چونکه باید بتوانیم در بازه زمانی کوتاهی جمعیت هدف را واکسینه نماییم، چونکه از دیدگاه بهداشتی سرعت واکسیناسیون سبب تشدید اقدامات و نتایج شده و از ابتلای مجدد و چرخش ویروس در کشور جلوگیری می کند.
وی در آخر گفت: امروز علاوه بر افتتاح طرح واکسیناسیون دانشگاهیان، مراکز واکسیناسیون معلمان و زندانیان نیز شروع به کار می کند. امیدواریم با این اقدامات، تأخیر بوجودآمده در واکسیناسیون جبران شود و مردم به زودی با محوریت واکسن های داخلی واکسینه شوند.
سامانه واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی روز شنبه رونمایی می شود
دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز روز پرخیر و برکتی جهت راه اندازی مرکز واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و دانشجویان است. این اقدام را به فال نیک گرفته و امیدواریم این امر با سرعت صورت گیرد.
وی اشاره کرد: برگزاری کلاس های حضوری نیازمند واکسیناسیون است. باتوجه به توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی، هماهنگی های خوبی صورت گرفت تا بتوانیم در تمامی استانها مراکز بزرگ تزریق واکسن راه اندازی نماییم. آمادگی داریم در مرحله اول این طرح، با واکسیناسیون خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه ها و در مرحله بعد واکسیناسیون عموم مردم، در پیش گیری از همه گیری کرونا نقشی تأثیرگذار داشته باشیم.
دکتر نفر با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد تا اختتام واکسیناسیون، مراکز خودرا در خدمت مردم قرار دهد، اظهار داشت: برای مرحله اول واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سامانه ای طراحی شده که مقرر است روز شنبه در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در تبریز رونمایی شود. متقاضیان واکسیناسیون می توانند با مراجعه به این سامانه، علاوه بر تعیین وقت واکسیناسیون خود، محل تزریق را نیز انتخاب کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در اولین روز واکسیناسیون دانشگاهیان، 100 نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز واکسیناسیون واحد علوم و تحقیقات واکسینه شدند.
در مراسم شروع واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های کشور دکتر نوید ادهم دبیرکل هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضایی مدیرکل آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر غلامرضایی رییس بیمارستان فرهیختگان و تعدادی از مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.
منبع:

1400/05/09
21:19:16
5.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس