مدیر تحقیقات موسسه رازی:

واکسن کووپارس واکسنی در تراز جهانی است

واکسن کووپارس واکسنی در تراز جهانی است

به گزارش دانلود عکس مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار داشت: واکسن کووپارس واکسنی در تراز جهانی است که حالا مراحل فاز دوم کارآزمایی بالینی را طی می کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر سید رضا بنی هاشمی مدیر تحقیق و توسعه و محقق موسسه رازی با بیان اینکه واکسن هایی که تا کنون در جهان در مورد کووید ۱۹ ساخته شده اند، می توانند جلوی مرگ و میر را بگیرند، خاطرنشان کرد: آمارها نشان داده است در کشورهایی که واکسیناسیون انجام شده، افراد در صورت ابتلا، علائمی بسیار خفیف از بیماری بروز داده اند و میزان مرگ و میر در این کشورها تا حد قابل توجهی کمتر از کشورهایی است که واکسیناسیون نکرده اند یا درصد واکسیناسیون در این کشورها پایین است.
وی اضافه کرد: این رقم در آمریکا نشان داده است بیشتر افراد فوت شده بر اثر کرونا، جزء افراد واکسینه نشده هستند و افرادی که واکسن دریافت کرده اند یک صدم درصد فوت شدگان بر اثر کرونا را در این کشور می سازند.
بنی هاشمی اضافه کرد: مسئول فنی واکسن شرکت مدرنا اعلام نمود با وجود دریافت هر دو دوز واکسن مدرنا، با علائمی خفیف مبتلا به کرونا شده اند اما مشکلی پیش نیامده است.
مدیر تحقیق و توسعه موسسه رازی اظهار داشت: حقیقت این است که تمام واکسن ها با درصدهای متفاوت، دارای عوارضی هر چند مختصر هستند و علائمی بعد از زدن واکسن مشاهده خواهد شد. واکسن های غیرفعال یا کُشته ایمنی زایی پایین تری دارند و در واکسن های با پلت فرم بر پایه وکتور عوارض بیشتری مشاهده شده است؛ همینطور واکسن های بر پایه پروتئین می توانند واکسن هایی خوب باشند.
مدیر تحقیق و توسعه موسسه رازی، ضمن اشاره به جزئیات بیان شده در مورد روند ساخت واکسن «کووپارس» اظهار نمود: واکسن کووپارس هم جدا از واکسن های ساخته شده در جهان نیست و باید سبب کاهش مرگ و میر و فرم حاد بیماری شود.
به گفته وی، واکسن کووپارس در دو دوز تزریقی و یک دوز استنشاقی ساخته شده و آخرین مراحل فاز دوم کارآزمایی بالینی این واکسن درحال سپری شدن است.


منبع:

1400/05/13
00:00:19
5.0 / 5
1127
تگهای خبر: ایمنی , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس