اعلام شاخصهای تجلیل از اساتید نمونه کشوری

اعلام شاخصهای تجلیل از اساتید نمونه کشوری

به گزارش دانلود عکس قائم مقام وزیر علوم از تجلیل از ۱۷ استاد نمونه کشوری از ۱۵ دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور اطلاع داد و اظهار داشت: این اساتید در شاخصهای علوم انسانی و هنر، علوم پایه، دامپزشکی و فنی مهندسی امروز مورد تجلیل و تقدیر می گیرند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا باقری در مراسم تجلیل از اساتید نمونه کشوری که امروز به صورت مجازی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: از تعداد کل اساتیدی که در کل کشور تلاش می کنند و زحمت می کشند تعداد کمی امروز بعنوان استاد نمونه انتخاب شدند. در واقع تمامی استادان نقش موثری در توسعه علوم و فناوری کشور دارند اما به علت محدودیت های موجود در شرایط فعلی امکان حضور اعضای بیشتر در این مراسم وجود ندارد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه پارسال به علت انتشار کرونا مراسم تجلیل از اساتید نمونه کشوری با تاخیر برگزار شد و در سال جدید هم به علت تاخیر سال قبل این مراسم با تاخیر برگزار شد؛ اما در عین حال طبق تاکید وزیر علوم که عنوان نموده اند این جلسه در دولت فعلی برگزار گردد سعی کردیم مراسم سال جاری هم عقب نیفتد.
رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم تصریح کرد: از زمانی که به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام گردید که اساتید حائز شرایط را برای انتخاب استاد نمونه کشوری اعلام کنند ما در موعد مقرر اسامی ۷۵ نفر را بعلاوه مستندات لازم دریافت کردیم که البته چندین دانشگاه هم طی این دو سه روز اخیر این اسامی را اعلام نمودند که عملا دیگر امکان انتخاب آنها وجود نداشت.
دکتر باقری تصریح کرد: افرادی که بعنوان اساتید نمونه کشوری عرضه شدند در چهار شاخه تخصصی شامل علوم انسانی و هنر، علوم پایه، فنی و مهندسی و کشاورزی و دامپزشکی بود که به تناسب تعدادی که از دانشگاه ها عرضه شدند ۱۷ نفر توسط کمیسیون انتخاب اساتید نمونه که با حضور تعدادی از معاونین و برخی از اساتید نمونه سالهای قبل برگزار می شد مورد بررسی قرار گرفتند و امروز از ۱۷ نفر تجلیل می شود.
وی تصریح کرد: طبیعتا ۷۵ نفری که بعنوان اساتید نمونه کشوری معرفی شده بودند از ۳۱ دانشگاه و موسسات پژوهشی بودند که نفرات انتخاب شده از بین ۱۵ دانشگاه و موسسه پژوهشی هستند که امروز در جلسه حضور دارند. امیدوارم این حرکت نمادین همیشه ادامه داشته باشد.
منبع:

1400/05/13
11:48:48
5.0 / 5
1312
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فناوری , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس