معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاكید كرد

لزوم افزایش غنای کیفی نشریات دانشجویی

لزوم افزایش غنای کیفی نشریات دانشجویی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن اشاره به تعریف نظام هنجاری مشخص در حوزه جشنواره های نشریات دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: باآنکه از نظر کمی شاهد آمار بالای نشریات دانشجویی در دانشگاه ها هستیم اما باید این نشریات از نظر کیفی غنای بیشتری پیدا کند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در اختتامیه دوازدهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی که امروز توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران درحال برگزاری است با تکیه بر اینکه وضعیت برگزاری این جشنواره نسبت به دوره های گذشته وضعیت بهتری پیدا کرده است، اظهار داشت: امروز وقتی به سابقه و گذشته این رخداد فرهنگی و اجتماعی در فضای دانشگاه ها و نظام آموزش عالی کشور نگاه می نماییم مشاهده می شود هرچه جلوتر رفتیم جشنواره ها غنای بیشتری را پیدا کرده است و تلاش می نماییم جشنواره های آتی هم وضعیت و غنای بهتری هم پیدا کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همینطور تصریح کرد: ما در عالم رسانه با تغییر و تحولات گسترده ای مواجه هستیم و وقتی بخواهیم در مورد تحولات فرهنگی و اجتماعی فعالیت نماییم نمی توانیم از تغییر و تحولات عالم رسانه چشم پوشی کرده و بدون توجه به عرصه رسانه و مطبوعات نمی گردد به این تحولات ورود پیدا کرد.
وی رسانه ها و مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی عنوان نمود و اظهار نمود: به نظر باآنکه از نظر کلاسیک رسانه ها خصوصیت خود یعنی رکن چهارم دموکراسی را حفظ نموده اند اما هرچه به جلوتر می رویم این اثرگذاری بیشتر و بیشتر می شود به صورتی که در حوزه جشنواره های دانشجویی هم این تاثیرگذاری را می بینیم.
وی همینطور تصریح کرد: ما باید به عرصه رسانه ها و همینطور برنامه های نظیر جشنواره های نشریات دانشجویی بعنوان یک سرمایه نگاه نماییم و حفظ این سرمایه و بها دادن به آن یکی از وظایف ما در دانشگاه ها باشد چون که سرمایه های فرهنگی، هنری، تاریخی و اجتماعی حفظ خویش را به این عرصه مدیون می داند و بدون توجه به رسانه این سرمایه ها رونق پیدا نمی کند.
دکتر غفاری بر تدوین نظام های هنجاری مشخص در حرفه های مختلف تصریح کرد و اظهار داشت: باآنکه همه ما می دانیم امروز همه حرفه ها و مجموعه ها برای حفظ خود نظام های هنجاری و قواعد مشخصی تعریف می کنند که خوشبختانه ما در حوزه نشریات دانشجویی هم شاهد حضور این نظام های هنجاری هستیم.
وی افزود: ما در شورای سیاست گذاری نشریات دانشجویی به این مسئله که فعالیتهای رسانه ای تحقیقی چگونه شکل می گیرد توجه می نماییم در واقع امروز در دوره ای هستیم که دست های زیادی در تولید خبر حاضر هستند اما آنچه که مهم می باشد تحلیل های خبری است که این امر نیازمند دانش، بینش، درایت و تدوین است که خوشبختانه به این امر در جشنواره های نشریات دانشجویی توجه زیادی شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در انتها تصریح کرد: خوشبختانه ما نشریات زیادی در دانشگاه های کشور داریم اما آنچه که اهمیت دارد و در این جشنواره حاصل می شود ایجاد حفظ کنشگری در فضای دانشگاه ها است و ما باید علاوه بر کمیت به کیفیت هم دقت کنیم.1400/05/18
09:49:33
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس