گزینه مطرح وزارت علوم در دولت سیزدهم چه کسی است؟

گزینه مطرح وزارت علوم در دولت سیزدهم چه کسی است؟

دانلود عکس گزینه مطرح وزارت علوم در دولت سیزدهم چه کسی است؟


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، پس از برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و معرفی ابراهیم رئیسی بعنوان منتخب این دوره از انتخابات، گمانه زنی ها برای تصدی کرسی های مختلف وزارتخانه ها همچون وزارت علوم شروع شد و احتمالات زیادی درباب اعضاء کابینه در فضای رسانه ای و مجازی دست به دست شد.
البته برای تصدی وزارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افرادی همچون محمدمهدی زاهدی وزیر سابق علوم و نماینده فعلی مجلس، مجتبی رضاخواه نماینده مجلس و محمدباقر خرمشاد معاونت سابق پژوهشی وزارت امور خارجه و برخی گزینه های دیگر مطرح شدند.
حال با گذشت نزدیک به دو ماه از برگزاری انتخابات، ظاهراً گزینه نزدیک تر به کرسی وزارت علوم «محمدعلی زلفی گل» است و مقرر است بعنوان سکان دار آموزش عالی به مجلس شورای اسلامی معرفی شود.
" زلفی گل"کیست؟
در سال ۱۳۷۱ در نهمین گردهمایی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای داخل و خارج از کشور در دانشگاه فردوسی (مشهد مقدس) شرکت نموده و با ارائه مقاله علمی مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد خویش، رتبه اول را در بخش علوم پایه کسب نمود. در مقطع دکترا نیز بعنوان دانشجوی دکترای نمونه دانشگاه شیراز انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفت. بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی در مقطع دکترا، در دانشگاه بوعلی سینا (همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران) بعنوان استادیار مشغول به تدریس و تحقیق شد.
وی به ترتیب در سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۴ به رتبه های علمی دانشیاری و استادی ارتقاء یافت و از طرف انجمن شیمی ایران نیز بعنوان شیمیدان برجسته زیر ۴۰ سال کشور در گرایش شیمی آلی، انتخاب و جایزه دکتر ارشیا آزاد به وی اهدا شد.
از سال ۱۳۸۳ نام دکتر زلفی گل در فهرست یک درصد دانشمندان پر استناد رشته شیمی جهان، در پایگاه اطلاعات و آمار علمی ISI قرار گرفته و مورد تقدیر مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واقع شده است. انجمن شیمی ایران در سال ۱۳۹۲ وی را بعنوان شیمیدان برجسته گرایش شیمی آلی کشور انتخاب نمود و مورد تقدیر قرار داد. سالهای متعدد، وی پژوهشگر برتر دانشگاه، استان و همین طور ۹ سال متوالی استاد برتر آموزشی گروه شیمی آلی دانشگاه بوعلی سینا را در کارنامه ی علمی خویش دارد. ایندکس اچ وی (H-Index) تا تاریخ چاپ این ویرایش ۵۵ می باشد.
تعداد ارجاعات به مقالات بین الملی او تا این تاریخ بیش از ۱۳۷۰۰ (سیزده هزار و هفت صد) می باشد. کسب رتبه اول پژوهش­ های بنیادی در بیست و یکمین جشنواره بین­ المللی خوارزمی، گرفتن جایزه از سازمان کنفرانس اسلامی(COMSTEC) و دریافت نشان درجه دو ملی پژوهش از رئیس جمهور وقت در سال ۱۳۹۰ از دیگر افتخارات علمی کسب شده توسط وی می ­باشد. وی در سال ۱۳۹۴ بعنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شده و در همین سال جایزه ی علمی علامه طباطبائی بنیاد ملی نخبگان کشور را نیز دریافت نمود.
وی در سال ۱۳۹۷ بعنوان پژوهشگر برتر کشوری نیز انتخاب شده است. دکتر زلفی گل تا حالا در چاپ بیش از ۵۳۰ مقاله در مجله های بین المللی تحت نمایه ISI مشارکت جدی داشته، که بیشتر این مقالات در سمینارها و همایش های علمی ملی و فراملی نیز ارائه گردیده است. وی تجربیات علمی خویش را در این کتابی عنوان "مبانی سنتز ترکیبات آلی با نگرشی نوین" تدوین و تالیف نموده که، این کتاب تا کنون چهار بار تجدید چاپ شده و بعنوان تنها منبع فارسی در سرفصل رشته های شیمی و شیمی آلی مورد تایید شورای برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور از سال ۱۳۹۴ معرفی شده است.
دکتر زلفی گل در حوزه کارهای اجتماعی و فرهنگی هم قلم آثاری دارد که تا حالا ۲۰ مقاله فارسی در حوزه های علم سنجی، سیاستگذاری علم، پژوهش و فرهنگ از وی انتشار یافته که این مقالات به همراه تعدادی از نقطه نظرات وی در کتابی به نام "دانش برای دانایی" به چاپ رسیده است.
همچنین مقاله وی حاوی نظریه مهاجرت ژن های وی مورد توجه جامعه علمی و اجرائی کشور واقع شد.
وی مجری و همکار ۲۰ طرح پژوهشی دانشگاهی و ملی نیز بوده است. دکتر زلفی گل از سال ۲۰۱۸ بعنوان ادیتور مجله بین المللی انجمن شیمی ایران که توسط انتشارات اشپرینگر منتشر می شود، نیز منصوب شده است.
سال ۹۹ طی حکمی از طرف دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر زلفی گل به عضویت هیات نظارت برعملکرد هیات ممیزه موسسات منصوب گردید.
"طراحی، سنتز و کاربرد نانو ذرات مغناطیسی، مایعات یونی و نمک های مذاب نانو در سنتز آلی"، "توسعه هدفمند اکسایش و آروماتیک شدن بر پایه آنومریک"، "طراحی و شناسایی کاتالیزورهایی با ساخنار نانو حاوی گروه های عاملی فسفروس اسید و کاربرد آنها در واکنش های چند جزئی"، "طراحی و سنتز و کاربرد فتالوسیانین های یونی هدفمند بعنوان کاتالیزور در تبدیل گروه های عاملی آلی" از مهم ترین طرح های پژوهشی دکتر زلفی گل بشمار می رود.
منبع:

1400/05/19
14:08:41
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس