رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

جهاد دانشگاهی به دنبال به فعلیت رساندن استعدادهای علمی است

جهاد دانشگاهی به دنبال به فعلیت رساندن استعدادهای علمی است

به گزارش دانلود عکس رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در سال های ابتدایی انقلاب، به اقتضای نفی وابستگی و لزوم توجه به استعداد های پرارزش موجود در فضای علمی کشور تاسیس شده است. مجموعه ای از جوانان دانشمند و دانشگاهیان عزیز در فضایی که به دنبال عرضه مدل جدیدی از حضور در عالم و نفی وابستگی و سلطه گری و سلطه پذیری بود؛ جهاد دانشگاهی مجموعه ای است که به دنبال به فعلیت رساندن استعدادهای علمی عزیزانمان در فضاهای دانشگاهی برای رفع نیازهای کشور است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در بازدید از پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی اظهار داشت: در ابتدای انقلاب در حوزه کشاورزی و صنایع در رابطه با آن جهاد سازندگی و در حوزه های دفاع و امنیت کشور سپاه و بسیج تأسیس شد؛ در بخش دانشگاهی و علمی هم مجموعه ای که برآمده از انقلاب و فضای دانشگاهی است، جهاد دانشگاهی است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ضمن اشاره به سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: دانشگاه ها بعد از تاسیس دوره های مختلفی را طی کردند؛ امروز هم یکی از مجموعه های پرورش دهنده استعدادها و تربیت کننده نیروهای کارگشا و گره گشای از نیازهای جامعه و حل کننده مسأله ها مجموعه دانشگاه های ما هستند. جهاد دانشگاهی هم یک مجموعه برآمده از انقلاب در فضای دانشگاهی است که در حوزه های گوناگونی منشا خدمات و آثار پرارزش است؛از خداوند متعال خواستاریم که روح انسانهای بزرگی مانند مرحوم کاظمی آشتیانی با اولیا و شهدا همنشین باشند و تصورمان هم اینست که همچنین هم هست.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ایشان در ادامه اضافه کرد: در حوزه های فرهنگی، نقطه مزیت و برتری نسبی در کشور ما کدام بخش است؟ به نظر بنده نقطه مزیتی که در کشور ما از همه مهم تر به نظر می رسد، سرمایه انسانی است که متکی به یک فرهنگ غنی دارای افتخاراتی است که امکان معرفی و عرضه به عالم را دارد ؛ انقلاب اسلامی هم یکی از محصولات آن است. و انقلاب اسلامی ما نسخه و قرائت امروزی از نهضت امام حسین(علیه السلام) و تشیع بود که توانست پویایی و امکان پذیری اجرای ایده های متعالی و آرمان های ائمه اطهار(علیهم السلام) را نشان بدهد و همین نسخه به روز بودن آن، امکان الگو برداری و صدور آن در چارچوب فرهنگ انقلاب اسلامی به دنیا فراهم گردید.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی اظهار داشت: آن نقطه برجسته و برترین خصوصیت که در فضای کشور وجود دارد، ظرفیت ها و سرمایه های فرهنگی است که در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما وجود دارد و ما در پردازش مجدد آن و استفاده از دانش و تکنولوژی های روز برای عرضه آن قدم های فراوانی را باید برداریم و به آن سمت حرکت نماییم.
وی اظهار داشت: اگر این سرمایه های فرهنگی پرارزش ما در چارچوب های قابل عرضه و فاخر به دنیا عرضه گردد، علاوه بر انجام وظیفه دینی که برای صدور این فرهنگ و لزوم تبلیغ رسالت الهی داریم، آورده های مادی این نفوذ و اثرگذاری فرهنگی برای کشور ما هم برکات فراوانی خواهد داشت.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها اظهار داشت: درصورتیکه جریان پرورش استعداد ها و ظرفیت های کارآفرینی که در حوزه های فرهنگی وجود دارد به جریان دائمی تربیت دانشجو و پارک های علم و فناوری در فضای دانشگاه متصل شود، بطور قطع پدیده ای مبارک خواهد بود.
او در آخر اظهار داشت: فضای غالب در محیط هایی مانند پارک های علم و فناوری، ارتباط دادن ایده ها، انگیزه ها، استعدادها، توانمندی ها، امکانات و سرمایه ها به همدیگر است و ان شاءالله خروجی آن جریانی شود که به استخراج این ذخایر کمک خوبی نماید.
منبع:

1400/05/20
01:07:15
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: آثار , خدمات , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس