تاثیر بنفشه ایرانی روی درمان یك نوع سرطان

تاثیر بنفشه ایرانی روی درمان یك نوع سرطان

به گزارش دانلود عكس تحقیقات محققان كشور نشان داد كه بنفشه ایرانی روی سلول های سرطانی تأثیر دارد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری، محققان دانشگاه اصفهان و پژوهشگاه رویان اصفهان تحقیقاتی روی گیاهان برای کنترل سرطان پستان شروع کردند. در راه این تحقیقات گروهی از پپتیدهای حلقوی گیاهان نظر آنها را جلب کرد.
این ترکیبات به صورت طبیعی همچون عوامل دفاعی در گیاهان به حساب می آید. تحقیقات روی آنها پرده از خواص ضد سرطانی آنها برداشت. آنها تحقیقات خویش را به صورت تخصصی روی بنفشه ایرانی ادامه دادند.
کامران قائدی مجری این طرح تحقیقاتی اظهار داشت: تحقیقات ما نشان داد که عصاره گیاهی بنفشه ایرانی بر سلول های سرطانی سینه تأثیر دارد بگونه ای که رشد آنها را کاهش یا متوقف می کند.
وی اضافه کرد: بافت های سرطانی دارای سلول های بنیادی سرطانی هستند که با انجام عمل جراحی و برداشتن این توده این سلول های بنیادی سرطانی باقی می مانند و مجدد رشد می کنند. پس استفاده از یک درمان مکمل می تواند اثربخش باشد.
وی افزود: عصاره گیاهی بنفشه ایرانی همان درمان مکمل است که روی رشد سلول های بنیادی سرطان سینه اثر می گذارد. به دنبال آن هستیم تا بزودی این دارو وارد بازار شود.

1399/04/22
23:10:28
5.0 / 5
2151
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس