معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

رشد ۲۰ درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی

رشد ۲۰ درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از رشد 20 درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی کشور آگاهی داد و اظهار داشت: خوشحالم که منابع اختصاص یافته برمبنای معیارها بین دانشگاه ها توزیع شده و از سویی بودجه دانشگاه ها توسط سازمان برنامه و بودجه تامین شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حقدوست در مراسم تجلیل از معاونین آموزشی دانشگاه ها و مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار نمود: در این ۱۹ ماه با بحران های مختلفی مواجه بودیم که سهمگین ترین و طولانی ترین آن کرونا بود که همه گیری آن بر جهان و ایران مستولی شد و الفبای گفتمانی ما را تغییر داد و مجبور بودیم خودرا با آن تطبیق بدهیم. البته عمده فشار بر روی دانشگاهها بود که هم از طرف وزارت بهداشت و درمان تحت فشار بودند و هم باید کیفیت آموزش را تضمین می کردند. از طرفی، منابع مالی که در ستاد و در محیط، باید در اختیار حوزه آموزش قرار می گرفت به شدت کم شد و بودجه های حوزه آموزش تقریباً نزدیک به صفر شد و این بودجه به مدیریت کرونا اختصاص یافت.
وی ادامه داد: خوشحالم که علی رغم مشکلات متعدد، منابع اختصاص یافته برمبنای معیارها بین دانشگاه ها توزیع شده و از سویی بودجه دانشگاه ها که توسط سازمان برنامه و بودجه تامین می شد در سال ۱۴۰۰، بیست درصد رشد کرد؛ هرچند که این رشد بودجه باتوجه به رشد تورم جامعه خیلی محسوس نبود. با وجود این که رشد بودجه ستاد، بسیار اندک بود اما تلاش ها بر این بود که عمده افزایش ها به دانشگاه ها انتقال یابد.
دکتر حق دوست اشاره کرد: در طول این مدت چالش های حوزه آموزش کم نبود و با کمک های دانشگاهها توانستیم بر آن غلبه نماییم پس حوزه آموزش همچون اقیانوسی بزرگ است که علاوه بر کوسه، دارای مروارید و مرجان های زیبایی نیز است و از همکارانی که در بیمارستانها و دانشگاه ها بعنوان عضو هیئت علمی فعالیت می کردند تا عزیزانی که در نقش مدیریت فعالیت دارند مروارید ها و مرجان های اقیانوس بیکران آموزش هستند. پس خواهشمندم مشکلات کاری را به گوش مسئولین ذیربط برسانید برای اینکه سکوت شما اثرات منفی در پی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزرارت بهداشت، وی اظهار داشت: بسیار سعی کردیم سامانه های موجود معاونت آموزشی یکپارچه و اصلاح شوند تا ارتقاء یابند که در این راستا بصورت قابل قبولی حرکت کردیم ولی اشکالات محیطی و ستادی سبب شد به دستاورد مورد نظر دست نیابیم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلان اینکه در بحث شفاف سازی قوانین و مقررات و سبک سازی و چابک سازی قوانین به جایگاه مدنظر خود دست نیافتیم اضافه کرد: باتوجه به مراجعه ۴۸ درصد از مراجعین وزارت بهداشت به معاونت آموزشی، مقوله ی چابک سازی قوانین مورد نیاز است.
وی اشاره کرد: در طول این مدت سعی کردیم هر ایده جدیدی دنبال شود که همچون آنها می توان به مباحث مرجعیت، پاسخگویی اجتماعی و ماموریت گرایی اشاره نمود پس برای نهادینه کردن هر آنچه احساس می کردیم، لازم است تلاش شد سند آن به بودجه وصل شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به فرسودگی بعنوان عامل عدم شتاب تشکیلات اظهار داشت: تا وقتی که تشکیلات ما قوانین غیر منعطف دارد و تنها رشد کمی مدنظر باشد و کمیت بر کیفیت غلبه داشته باشد تحقق انتظارات فعالین، ممکن نیست پس لازم است بخشنامه تشکیلات دانشگاهی که با کمک معاونت توسعه به روز رسانی شده است تصویب گردد.
دکتر حق دوست اظهار داشت: کارگروه آموزش بر پایه شبیه ساز ها شکل گرفته و آموزش های متنوع و مدرنی را شامل می شود و خوشبختانه این طرح زودتر از حد انتظار به ثمر رسید و خیلی از دانشگاه ها خریدهای چشمگیری با بودجه تخصیص یافته برای این حوزه انجام دادند.
وی اظهار داشت: در بحث سایبر کلینیک اگر کارها طبق توافقات جلو برود می توانیم نقص های بالینی را در مقاطع مختلف مرتفع بسازیم.1400/05/24
13:45:14
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: آموزش , خرید , دانشگاه , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس