دانشگاه علوم پزشكی تهران اعلام كرد

تمدید مهلت ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دکتری

تمدید مهلت ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دکتری

دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تمدید مهلت ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی و فوق تخصصی این دانشگاه تا 12 شهریورماه، شرایط پوشش بیمه ای دانشجویان را اعلام نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران و طبق دستورالعمل ارسالی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دانشجویانی که هنوز موفق به ثبت نام بیمه تامین اجتماعی نشده اند تا ۱۲ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ مهلت دارند تا با مراجعه به پرتال به آدرس https: //portal.srd.ir/ ثبت نام خودرا نهایی کنند و مدارک خودرا به واحد امور دانشجویی دانشکده های مربوطه دانشگاه علوم پزشکی تهران تحویل دهند.
همین طور دانشجویانی که ثبت نام کرده اند ولی دارای نقص در مدارک هستند، می توانند در این بازه زمانی به پرتال مراجعه نموده و باتوجه به پیام کارشناسان اداره رفاه مبادرت به رفع نقص کنند.
سنوات مجاز ثبت نام برای دریافت بیمه تامین اجتماعی دانشجویان علوم پزشکی نهایت ۴ سال است. داشتن تعهد محضری مورد تایید صندوق رفاه (در صورت نداشتن تعهد محضری به امور دانشجویی دانشکده مراجعه کنید) از دیگر مواردی است که دانشجویان باید برای دریافت این تسهیلات مورد توجه قرار بدهند.
این خدمات دانشجویان فقط بصورت ثبت سوابق در بیمه است و خدمات درمانی را شامل نمی گردد. همین طور تعرفه بیمه از طرف صندوق بصورت وام به بیمه تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد و هیچ نوع کارمزدی به این وام تعلق نمی گیرد و بازپرداخت پس از فراغت از تحصیل در ۴۸ قسط توسط دانشجو خواهد بود.
برمبنای دستورالعمل بیمه تامین اجتماعی، نتایج بعد از بررسی و تایید اسناد توسط صندوق، پیامک اطلاع رسانی بوسیله صندوق رفاه برای دانشجویان متقاضی ارسال تا نسبت به ثبت نام در سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی به آدرس https: //eservices.tamin.ir/ و انعقاد قرارداد بصورت انفرادی اقدام نمایند.
دانشجویان مشمول انجام معاینات پزشکی می بایست بعد از انعقاد قرارداد، ظرف مهلت تعیین شده جهت معرفی به مراجع معاین بوسیله مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به آدرس https: //eservices.tamin.ir/ اقدام نمایند. در صورت احراز شرایط معافیت از انجام معاینات بدو بیمه پردازی، سیستم تامین اجتماعی بطور هوشمند از معرفی بیمه شده به مراجع معاین ممانعت به عمل می آورد. ضمنا در صورت عدم انجام معاینات پزشکی در موعد مقرر برابر ضوابط و مقررات عمل خواهد شد.
دانشجویان موظفند بلافاصله بعد از قطع رابطه آموزشی و یا نیاز به انصراف از دریافت تسهیلات بیمه تامین اجتماعی موضوع را به اداره رفاه دانشگاه اطلاع رسانی نمایند. عدم اجرای این بند توسط دانشجو نافی مسئولیت موضوع نخواهد بود.
دانشگاه ها مکلفند در صورت نیاز به قطع پوشش بیمه ای (اعم از قطع رابطه آموزشی، انصراف دانشجو از دریافت تسهیلات و یا موارد دیگر) موضوع را سریعا بوسیله سیستم یکپارچه و ارسال فرم میزان بدهی به صندوق اطلاع رسانی نمایند، مسئولیت انجام این مساله با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه می باشد.
چنانچه هریک از بیمه شدگان باتوجه به اعلام صندوق رفاه دانشجویان از شمول تفاهم نامه مربوطه بیرون بروند، می توانند بعد از آخر دوره پرداخت حق بیمه، حسب مورد مطابق ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شخصا نسبت به انعقاد قرارداد جدید و پرداخت کل حق بیمه مربوطه به سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند.
انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد دانشجویان دانشگاه/ دانشکده های علوم پزشکی بدون حمایت درمان صورت می پذیرد. ضمنا در صورتیکه مشمولین این تفاهم نامه بمنظور برخورداری از خدمات درمانی تحت تکفل افراد دیگری باشند (شامل بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح) و یا تحت پوشش خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت ایرانیان باشند، عقد قرارداد بیمه با آنان با رعایت سایر شرایط بلامانع است.
همچنین امکان بهره مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی از زمان ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد و سنوات قبل را شامل نمی گردد و دانشجوی دوره روزانه و یا غیرروزانه مقاطع دکترای تخصصی، تخصص و فوق تخصص دانشگاهه ا و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند ثبت نام کنند.1400/05/26
16:09:58
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: service , آموزش , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانلود عکس