رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مركز اعلام كرد

مشکل پرداخت حقوق اساتید حق التدریس حل شد

مشکل پرداخت حقوق اساتید حق التدریس حل شد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با اعلان اینکه بروز مشکلاتی در بیمه، سبب به تعویق افتادن حقوق اساتید حق التدریس شده است، اظهار داشت: با حل این مشکلات، تا اختتام ماه جاری حقوق اساتید حق التدریس تمامی واحدهای دانشگاه آزاد همچون واحد تهران مرکز پرداخت می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بتازگی چند تن از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز طی تماسهای مکرر با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اعلام نمودند که حق الزحمه آنها حدود ۳ ترم است که پرداخت نشده است.
این اساتید که عمدتاً در رشته های هنر و برخی رشته های دیگر مشغول به تدریس هستند، در گفت و گو با ایسنا عنوان می کردند که هر گونه پیگیری آنها با جواب سر بالا از طرف مقامات واحد روبه رو شده است.
حتی گفته شده، اساتید حق التدریس با بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس در این دانشگاه نیز هنوز دستمزدی دریافت نکرده اند.
یکی از این اساتید به ایسنا اظهار داشت: همانگونه که مستحضر هستید حقوق حق التدریس ها در آخر هر ترم پرداخت میشود و میزان آن بسیار ناچیز است. بطورمثال برای استادی که ۱۶ ساعت در هفته تدریس می کند و ۱۶ جلسه در کل ترم، برمبنای رتبه بطورمثال ۳، ساعتی ۱۵ هزار تومان محاسبه میشود و در مجموع کل ترم با کسر مالیات و بیمه، این حقوق به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می رسد.
وی افزود: برمبنای رتبه استاد و باتوجه به ساعات تدریس، حداکثر ۱۶ ساعت در هفته مجاز به پرداخت است و بیشتر از این ساعت را پرداخت نمی کنند.
این استاد دانشگاه آزاد، با اعلان اینکه تا پیش از کرونا همه پرداختی ها مرتب و سر وقت بود و اطلاعات اساتید کامل بود، اضافه کرد: از زمان شیوع مجدد کرونا به بهانه ناقص بودن اطلاعات اساتید و آنلاین بودن کلاس ها حدود ۳ ترم هست که دستمزدها پرداخت نشده است.
دکتر سید محمود رضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز در گفت و گو با ایسنا درباب علت تعویق در پرداخت حقوق این اساتید اظهار نمود: در مورد اساتید حق التدریس یک مشکلاتی، در ارتباط با بیمه آنها به وجود آمده بود که سبب شد پرداخت حقوق آنها با مشکل مواجه شود. چونکه بیمه اعلام نموده ما باید برای این اساتید حق بیمه رد نماییم.
وی با اعلان اینکه این مشکل در نخستین فرصت و به زودی حل خواهد شد، افزود: ما مشکلی در پرداخت حقوق این اساتید حق التدریس نداریم و بمحض حل شدن مشکل بیمه، تا اواخر همین ماه، حقوق معوقه آنها تمام و کمال پرداخت خواهد شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با اشاره به افزایش به بحث تورم اقتصادی در کشور اظهار داشت: با افزایش تورم، حقوق اساتید نیز بالا رفته ولی درآمدهای دانشگاه پاسخگو نبوده است ولی هم اکنون مشکل ما برای پرداخت ها حل شده است.
وی بیان این که حقوق برخی اساتید حق التدریس بعضی اوقات تا ۶۰ میلیون هم می رسد، اضافه کرد: یک سری از اساتید ما علاوه بر حقوق خود، درآمد حاصل از کار حق التدریس نیز دارند و تز میگیرند که بسیاری از مواقع مبلغ دریافتی بالایی هم دارند. چونکه اگر مبلغ دریافتی ۳ یا ۴ میلیون بود، ما مشکلی نداشتیم. بعنوان مثال ما استادی داریم که در طول یک ترم، علاوه بر حقوقش، ۵۰ میلیون تومان حق التدریس دریافت می کند.
دکتر آقامیری اشاره کرد: بحث بیمه این اساتید حق التدریس مشکل به وجود آورده است. چونکه برای این اساتید باید بیمه رد شود ولی ما معتقدیم که چون این افراد اساتید دیک مرکز علمی دیگر بوده و یا گاهی بازنشسته هستند، رد کردن بیمه مجدد برای آنها دردساز بوده و در آینده سبب ایجاد محدودیت های کاری می شود. چونکه اگر از دو جا برای فرد بیمه رد شود، مشکل ساز خواهد بود و ما در مقابل بیمه ای که رد میکنیم، مسئولیت داریم. این در حالیست که ما میخواهیم با جذب اساتید حق التدریس چنین مسائلی را نداشته باشیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز اشاره کرد: چنین قوانینی سبب شده که ما برای جذب اساتید حق التدریس تردید پیدا نماییم.1400/06/08
21:17:46
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: بیمه , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس