معاونت فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت اعلام كرد

طراحی سامانه های اداره کل دانشجویی

طراحی سامانه های اداره کل دانشجویی

به گزارش دانلود عکس معاونت فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از طراحی سامانه های اداره کل دانشجویی این وزارت خانه اطلاع داد و اظهار داشت: با طراحی این سامانه ها به صورت روزانه، اطلاعات حوزه رفاهی و دانشجویی را در اختیار داریم و آرزو داریم روزی دانشجویان ما کارتابل فرهنگی داشته باشند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در نشست کارشناسان اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن اشاره به فعالیتهای حوزه دانشجویی وزارت بهداشت، اظهار نمود: در حوزه بیمه دستیاران و وام دستیاری موفق شدیم این کار را به سرانجام برسانیم. بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی و وام دستیاری همه در چارچوب وام هستند و دستیار و دانشجو باید اقساط چند وام را پرداخت کند.
وی طراحی سامانه های اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت را امر مهمی دانست و اظهار داشت: امروز با طراحی این سامانه ها به صورت روزانه، اطلاعات حوزه رفاهی و دانشجویی را در اختیار داریم. این اطلاعات، شفاف سازی بسیار خوبی بوجود آورده است تا مسائل را آن گونه که هستند، ببینیم. البته آرزو داریم روزی دانشجویان ما کارتابل فرهنگی داشته باشند و همه چیز را شفاف دنبال کنند و این کارتابل در ادامه در اختیار اعضای هیأت علمی و کارکنان ما هم قرار بگیرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به حوزه مشاوره و سلامت روان هم اشاره نمود و اضافه کرد: حوزه سلامت روان در جامعه ما از حساسیت هایی برخوردار است، ازاین رو لازم است بسته سلامت روان عرضه دهیم تا در کنار مراقبت از سلامت جسمی، بتوانیم از سلامت روحی افراد هم مراقبت نماییم، خصوصا در شرایط فعلی که دانشجویان بالینی تحت فشار و بسیار خسته هستند.
در ادامه رحمان خدابنده لو، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار نمود: اداره کل دانشجویی طی این مدت تلاش بسیار کرد تا آن گونه که شایسته دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی است، در بخش های مختلف حوزه مسؤولیتی خود موفق عمل کند.
وی ادامه داد: در این بین شیوع کرونا هم پدیده جدیدی بود که محدودیت های فراوانی را با خود به همراه داشت، اما این اداره مصمم و پر تلاش به همت کارشناسان خود کار را پیش برد و به لطف خدا در بستر مجازی و به شکلهای گوناگون برنامه های این حوزه به قوت خود برگزار شد.
به گزارش مفدا، در ادامه دکتر محمد کوشکی، رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به پایه ریزی های ورزشی در دوران کرونا اظهار داشت: نخستین المپیاد بازی های فکری در این دوران با موفقیت برگزار گردید. همینطور «همایش ورزش های همگانی دانشجویان جدید الورود» را شروع کرده ایم که بر این اساس چهار دوره کارگاه های آموزشی در هشت رشته ورزشی برگزار شد.
وی ادامه داد: «سنجش آمادگی جسمانی دانشجویان جدیدالورود» و اندازه گیری نارسایی هایی که امکان دارد وجود داشته باشد، همه ساله صورت خواهد گرفت.
کوشکی تصریح کرد: با انجام این کار شناسنامه ورزشی همه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی را از دانشکده های کوچک تا بزرگترین دانشگاه ها خواهیم داشت. در ادامه بسته های حمایتی ورزشی را به دانشجویان عرضه می دهیم تا در زمان همه گیری، ورزش های همگانی در سطوح دانشگاه های علوم پزشکی کشور کمک کننده باشد.
رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت به برگزاری مسابقات بین المللی در فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه با سخت تر شدن شرایط کرونا نتوانستیم این مسابقات را برگزار نماییم که امیدواریم در آینده این اتفاق رخ دهد.
در ادامه کارشناسان اداره کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به موضوعات مختلفی همچون «اهمیت حضور زنان در جایگاه های مدیریتی»، «پست استخدامی، نوع استخدام و مشکلات نیروهای قراردادی»، «ارائه ندادن هدایا و حق الزحمه برگزیدگان برخی رشته های ورزشی در زمان مقرر و بی انگیزه شدن دانشجویان به این علت و... » اشاره کردند.
منبع:

1400/06/14
09:01:34
5.0 / 5
1432
تگهای خبر: آموزش , بازی , بیمه , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس