اعلام جزییات طرح تمام وقت اساتید دانشگاه تربیت مدرس

اعلام جزییات طرح تمام وقت اساتید دانشگاه تربیت مدرس

دانلود عکس: دستورالعمل خدمت اعضای هیات علمی به شیوه تمام وقت ویژه دانشگاه تربیت مدرس در نشست شورای این دانشگاه بررسی گردید و کلیات آن به تصویب رسید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی احمدی در این جلسه اظهار نمود: باتوجه به همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم با دانشگاه های وزارت بهداشت، طرح تمام وقت ویژه عنوان شد که برمبنای آن اعضای هیات علمی لازم است ۵۴ ساعت در هفته در خدمت دانشگاه باشند که ۴۰ ساعت از آن حضور موثر در دانشگاه و طبق برنامه مشخص و روشن در دانشکده و گروه است. ۱۴ ساعت مابقی نیز برمبنای خدماتی است که به دانشگاه ارائه خواهند داد و ساعات اضافی پیش بینی شده برای خدمت عضو هیات علمی جهت تحقق برنامه های طرح تحول راهبردی دانشگاه در اثرگذاری اجتماعی، کارآفرینی، توسعه فناوری، همکاریهای بین المللی و خدمات در راه تعالی سازمانی دانشگاه، مورد بهره برداری موثر قرار می گیرد.
رییس دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: محاسبه ساعات حضور اساتید در دانشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت برمبنای روش حضور و غیاب با کارت صورت می گیرد، اما در دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم، اینطور نیست و به سبب مغایرت آن با پویایی و انعطاف پذیری اساتید، کنترل حضور اساتید با نظارت جدی و بصورت کنترل تصادفی انجام می شود. بر این اساس، برای ۱۴ ساعت مابقی، شیوه نامه ای تهیه شد تا بجای استفاده از کارت زدن و کنترل ساعتی، برون داد فعالیت اعضای هیات علمی در طرح تمام وقت ویژه بررسی شود.
در ادامه این جلسه، دکتر مولی مدیر دفتر امور هیات علمی اشاره کرد: باتوجه به بخشنامه ترفیع اعضای هیات علمی، ۶۰ درصد از اعضای هیات علمی می توانند پایه کارآمدی و ممتازی را کسب کنند و برمبنای پرونده های ارسال شده در سال گذشته، حدود ۷۰ درصد از اعضای هیات علمی مشمول پایه کارآمدی و ممتازی شده اند که می توانند وارد طرح تمام وقت ویژه شوند.
مدیر دفتر امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: حدود ۱۵.۵ درصد از اعضای هیات علمی درخواست پایه ندادند که نیمی از آنان به سبب تبدیل وضعیت نشدن از پیمانی به رسمی آزمایشی موفق به این کار نشدند. طبق بررسی های صورت گرفته از مجموع ۲۰۴ نفر که پایه عادی به آنان تعلق گرفته است، ۷۴ نفر می توانند برمبنای ۲ تبصره موجود در بخشنامه، وارد طرح تمام وقت ویژه شوند و در صورت داشتن پایه عادی با امتیاز آموزشی و پایان نامه می توانند در این طرح شرکت نمایند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه این جلسه اعضای شورا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود درباب طرح پرداختند و رئیس دانشگاه نیز به برخی سوالات و ابهامات پاسخ داد. کلیات طرح به تصویب اعضای شورای دانشگاه تربیت مدرس رسید و قرار شد اصلاحات لازم در دستورالعمل لحاظ شود.
منبع:

1400/06/14
21:35:06
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس