دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی حركت خبر داد

آمار مشارکت دانشجویان در جشنواره حرکت

آمار مشارکت دانشجویان در جشنواره حرکت

به گزارش دانلود عکس دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت از فعالیت بیش از 9 هزار جشنواره علمی در دانشگاه های کشور آگاهی داد و اظهار داشت: در دانشگاه تهران نیز 183 انجمن علمی دانشجویی ثبت شده است و فعالیت دارند و چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت با میزبانی دانشگاه تهران انجام می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زارع چاهوکی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نشست خبری چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت و آیین رونمایی از پوستر این جشنواره، اظهار نمود: دانشگاه تهران میزبان چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت است و تلاش می کند این جشنواره را به بهترین وجه ممکن برگزار کند. در این جشنواره از ۸۵ کشور جهان شرکت کردند.
وی افزود: جشنواره بین المللی حرکت، فرصتی برای عرضه دستاوردهای علمی انجمن های علمی دانشجویی است. همینطور این جشنواره محلی برای تبادل تجارب و بررسی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها برای ارتقای فعالیت انجمن های علمی دانشجویی است. به صورت کلی ۶۴ درصد شرکت کنندگان جشنواره دانشجویان دوره کارشناسی، ۲۶ درصد ارشد و ۱۰ درصد دکتری هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن اشاره به این که در این جشنواره راهکارهایی برای عملکرد بهتر انجمن های علمی دانشجویی عرضه می شود، اضافه کرد: خوشبختانه این جشنواره با همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار شده است و انجمن های علمی دانشجویی بعنوان بزرگترین تشکل دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت دارند. این انجمن ها بستری را برای مشارکت دانشجویان در حوزه فعالیتهای علمی فراهم می آورند و نقش مهمی را در ایجاد یک فضای با نشاط علمی در محیط دانشگاه ها ایفا می کنند.
دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت خاطرنشان کرد: در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بیشتر از ۹۰۰۰ انجمن علمی دانشجویی فعالیت دارند و در دانشگاه تهران هم ۱۸۳ انجمن علمی دانشجویی ثبت شده است و فعالیت دارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تصریح کرد: محور اصلی فعالیت ها در انجمن های علمی دانشجویی شامل حوزه های گوناگونی است که مهم ترین آنها «ترویج علم و فناوری»، «کمک به تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه» و «افزایش توانمندی های مهارتی دانشجویان» است.
دکتر زارع چاهوکی افزود: فعالیت انجمن های علمی دانشجویی تکمیل کننده فرایند یادگیری در دانشگاه هاست. همینطور انجمن ها در «تحقق دانشگاه اجتماعی و مسئولیت پذیر» نقش مهمی دارند.
وی ضمن اشاره به این که بخش دبیرخانه اجرایی این جشنواره به دانشگاه تهران سپرده شده است، اضافه کرد: علاوه بر برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه جشنواره، نشست های تخصصی و همینطور کارگاه های آموزشی با هدف بررسی تجارب و عرضه راهکارهایی برای ارتقای نقش و جایگاه انجمن های علمی دانشجویی برنامه ریزی شده است.
همینطور مهندس محمد هادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ادامه نشست اظهار داشت: بسیار خرسندیم دانشگاه تهران میزبانی چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت را پذیرفته است، چونکه به تعبیر مقام معظم رهبری دانشگاه تهران نماد آموزش عالی در کشور است.
وی ضمن اشاره به این که دانشگاه تهران دبیرخانه اجرایی جشنواره را بر عهده دارد و برنامه های ارزشمندی را در نظر گرفته است، بیان نمود: امیدواریم با عنایت به برنامه واکسیناسیون که از جانب وزارت بهداشت برای جامعه دانشگاهیان دنبال می شود، بتوانیم بخشی از برنامه را به صورت تلفیقی از حضوری و مجازی برگزار نماییم، دانشگاه ها نقش مهمی در امیدبخشی به جامعه دارند و انجمن های علمی دانشجویی بعنوان زیر مجموعه این نهاد، می توانند در این حوزه نقش آفرین باشند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اضافه کرد: بعد از یازدهمین جشنواره حرکت که در اصفهان برگزار شد، رقابت های جشنواره به صورت بین المللی در دو بخش دانشجویان ایرانی و خارجی شکل گرفت. به دنبال آن هستیم که دانشجویان ایرانی بتوانند در بخش دانشجویان خارجی به رقابت بپردازند.
مهندس عسکری ضمن اشاره به این که بارگذاری آثار جشنواره به مدت یک ماه از ۲۰ شهریور ماه تا ۲۰ مهر ماه در سامانه جشنواره به آدرس festival.dmsrt.ir امکان پذیر است، اضافه کرد: کارشناسان انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه ها و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها می توانند آثار برگزیده خویش را در مدت تعیین شده، در سامانه جشنواره بارگذاری کنند.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در انتها تصریح کرد: در دوره های قبلی جشنواره، از کشورهای مختلفی در جشنواره شرکت کردند و امیدواریم سال جاری هم شاهد حضور دانشجویان خارجی باشیم.
همینطور در انتها نشست پوستر چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی حرکت با حضور «مهندس محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «دکتر محمدعلی زارع چاهوکی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و دبیر جشنواره» و «دکتر سید عباس احمدی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران» رونمایی گردید.
منبع:

1400/06/17
23:36:29
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس