رییس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد:

نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزوده شد

نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزوده شد

به گزارش دانلود عکس رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان درسال تحصیلی جدید آگاهی داد و اظهار داشت: دانشجویانی که از مهر جاری در خوابگاه ها اسکان داده شوند و همین طور دانشجویانی که از تغذیه استفاده نمایند مشمول این افزایش خواهند شد.


دکتر ناصر مطیعی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب و با اعلان اینکه منتظر هستیم ببینیم تکلیف خوابگاه ها برای نیم سال جاری تحصیلی چه می شود، اظهار نمود: نمی دانیم وضعیت دانشگاه ها از نظر آموززش حضوری و غیرحضوری در ترم جاری به چه شکلی خواهد بود. برای اینکه این مساله به میزان پیشرفت پروسه واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان بستگی دارد. اگر طبق قول و قرارهای وزارت بهداشت این روند تسریع شود، ما بخشنامه افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه ها و وضعیت اسکان را اعلام خواهیم کرد.
ایشان سپس اشاره کرد: تا حالا گروهی از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی که کارهای عملی و آزمایشگاهی داشتند، در خوابگاه ها اسکان داده شده اند و حضور این دانشجویان در صورت غیربومی بودن در خوابگاه ها الزامی بود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به این که دانشجویانی که از ترم جاری در خوابگاه ها ساکن شوند اجاره بهای آنها با نرخ مصوب هیات امنای این صندوق محاسبه می گردد، عنوان کرد: مبلغ افزایش این نرخ بعد از مشخص شدن وضعیت حضور دانشجویان در دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
وی اشاره کرد: برمبنای نرخ مصوب هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان نرخ ژتون صبحانه به ۱۶۰۰۰، ناهار و شام (غذای کم هزینه) به ۲۱۰۰، ناهار و شام (غذای متوسط هزینه) به ۳۰۰۰، ناهار و شام (غذای پر هزینه) به ۳۵۰۰، حداقل و حداکثر مبلغ غذای دانشجویان شاغل به تحصیل در سنوات بدون مجوز و حداقل و حداکثر قیمت غذای دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات به ۶۸۰۰ تا ۹۶۰۰ تومان تعیین شده است.
دکتر مطیعی با اعلان اینکه در صورت قطعی شدن حضور دانشجویان در دانشگاه ها، وزارت بهداشت باید دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی برای دانشجویان واکسینه را اعلام نماید، اظهار داشت: گفته می شود از زمانی که دوز دوم واکسن تزریق می شود به مدت حدود ۳ هفته زمان می برد تا ایمنی ایجاد شود و دانشجویان باید ضوابط و مقررات بهداشتی را رعایت نمایند بدین سبب حتی اگر تا اختتام مهر ماه واکسیناسینون دانشجویان تمام شود با این وجود تا اختتام آبان باید دوره های مواظبتی و مراقبتی باید حفظ شود.
وی اشاره کرد: کمک به اجرای طرح های ارتقای خوابگاه ها و آشپزخانه ها توسط صندوق رفاه دانشجویان انجام شده است و آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر ماه هستیم.

منبع:

1400/06/31
16:33:01
5.0 / 5
1058
تگهای خبر: ایمنی , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس