زیربنای دانشگاه صنعتی شریف افزوده شد

زیربنای دانشگاه صنعتی شریف افزوده شد

دانلود عکس: معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی شریف از افتتاح پروژه های عمرانی این دانشگاه همزمان با سال تحصیلی جدید در مهرماه 1400 آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر فرشاد فاطمی ضمن بیان این مطلب درباب افتتاح پارکینگ طبقاتی شمال دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان جدید دانشکده مهندسی هوا فضا و معاونت پژوهشی، فاز سوم مجتمع خدمات فناوری در فضای کارگاهی و دو آمفی تئاتر در این دانشگاه اظهار داشت: در ابتدای سال ۱۳۹۹ دو ساختمان جدید دانشکده مهندسی مکانیک با زیربنای ۱۵ هزار متر مربع و ساختمان آموزش با بیش از ۱۰ هزار متر مربع زیر بنا در دانشگاه راه اندازی شد. در هر دو این پروژه ها اعضای هیئت علمی و همکاران مستقر شده و مشغول به کار هستند و به مرور زمان با برداشتن محدودیت ها، ساختمان های قدیمی در اختیار این دو واحد در امتداد بهسازی دانشگاه آزادسازی خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون نیز برنامه دانشگاه شریف، انجام سایر امور عمرانی است. در این مقطع ما ساختمان دانشکده مهندسی هوا فضا و معاونت پژوهشی را که یکی از بزرگترین ساختمان های دانشگاه است، افتتاح خواهیم کرد.
دکتر فاطمی اضافه کرد: در طبقه هشتم این ساختمان، ستاد معاونت پژوهشی دانشگاه مستقر است و در طبقات ۵ تا ۷ نیز مراکز نوآوری دانشگاه استقرار خواهند یافت. طبقه ۴ به مرکز نوآوری فضایی و طبقات ۱ تا ۳ دانشکده مهندسی هوافضا تخصیص یافته است. طبقات منفی ۱ و منفی ۲ به آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشکده مهندسی هوا فضا و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اختصاص یافته است. زیر بنای هر طبقه این ساختمان بین ۱۷۰۰ تا ۱۹۰۰ متر مربع است بدین ترتیب حدودا یک مجموعه هزار و ۸۰۰ متر مربع به فضای زیربنای دانشگاه افزوده شده است که همزمان با بازگشایی دانشگاه در مهرماه افتتاح می گردد. البته استقرار همکاران در بعضی از طبقات این ساختمان از ماه قبل شروع شده است.
معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی شریف اظهار نمود: مجاور ساختمان شهید ستاری، مجموعه اتاق تمیز با چهار اتاق با گریدهای مختلف قرار گرفته است که همکاران هم اکنون در آنجا مستقر شده و بهره برداری از این اتاق ها شروع شده است. این مجموعه یک مجموعه بسیار ارزشمندی برای دانشگاه شمرده می شود و همکارانی که به فضای اتاق تمیز نیاز دارند می توانند با بهره گیری از این فضاها طرح های پژوهشی و ارتباط با صنعت خودرا پیش ببرند.
ایشان سپس اظهار داشت: از پروژه های دیگری که مهرماه افتتاح می گردد می توان به فاز سوم مجتمع خدمات فناوری در محل قدیم سوله آب و انرژی اشاره نمود که در مراحل پایانی خود است و به زودی افتتاح می گردد. این پروژه یک محوطه کارگاهی و به سبک یک آزمایشگاه ساخت است و شامل تعدادی دفاتر و یک فضای کارگاهی وسیع است که در مهرماه افتتاح می شود. نکته قابل توجه این است که در کلیه این فضاها و توسعه هایی که در حال انجام می باشد به هیچ عنوان بارگذاری جدیدی در این دوره بر زمینهای دانشگاه در محوطه پردیس اصلی ایجاد نشده است.
معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه درباب پارکینگ طبقاتی شمال این دانشگاه عنوان کرد: پارکینگ دانشگاه شریف با همکاری آقای مهندس بهاری حامی مالی و از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف به وجود آمده است. قسمتی از هزینه های ساخت این پارکینگ مقرر است بوسیله درآمد و اجاره واحدهای تجاری آن در طول یک دوره سی ساله بهره برداری، تامین گردد. همین طور دانشگاه نیز در این سی سال قسمتی از درآمد پارکینگ را دریافت خواهدنمود. ضمن این که بعد از سی سال فضای پارکینگ و فضاهای تجاری بازسازی و در اختیار دانشگاه صنعتی شریف قرار خواهد گرفت. هم اکنون محوطه سازی روی سطح پارکینگ در حال انجام می باشد و ۵ طبقه پارکینگ زیر زمین با ظرفیت ۱۰۰۰ و پنجاه خودرو طراحی شده است.
دکتر فاطمی راجع به دیگر اقدامات انجام شده در دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد: ۶ دستگاه آسانسور در چهار نقطه مختلف تعبیه شده است. همین طور کلیه ملاحظات لازم برای ایمنی، آتش نشانی و اگزاست فن های دود در پارکینگ طراحی شده است. ضمن این که ورود و خروج به پارکینگ کاملا مکانیزه خواهد بود. ما معتقدیم با ایجاد این پارکینگ دانشگاه صنعتی شریف در کنار خدمت به اعضای خود به شهر و شهروندان نیز خدمتی قابل توجه در این ناحیه از شهر ارائه خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه دانشگاه شریف می خواهد با راه اندازی پارکینگ، تردد خودرو ها در سطح دانشگاه را به حداقل برساند، عنوان کرد: به این ترتیب، تنها خودرو های ویژه از قبیل خودرو های معدود عزیزانی که محدودیت حرکتی و مشکل تردد دارند و خودرو های خدماتی مثل آمبولانس و خودروهایی که به واحدهای داخل دانشگاه (از قبیل سلف، رستوران و پست و... ) رفت و آمد دارند، در دانشگاه تردد کنند.
دکتر فاطمی با اعلان اینکه دانشگاه صنعتی شریف درحال تدوین بخشنامه تردد و استفاده از پارکینگ است، اشاره کرد: در آخرین مذاکرات، بهره بردار ابراز تمایل کرده است که تخفیفی هم برای دانشجویان در نظر بگیرد. با اجرای این پروژه، دانشگاه صنعتی شریف در قسمتی از زیباسازی شهر نیز سهیم خواهد شد بدین صورت که محوطه خارج و نزدیک دانشگاه از خودرو های پارک شده خالی می شود. طراحی داخلی پارکینگ به نحوی است که گردش خودرو ها در آن براحتی امکانپذیر است و این پارکینگ باتوجه به بهترین استانداردهای مرتبط به وجود آمده است.
وی درباب افتتاح دو سالن آمفی تئاتر دانشگاه اظهار داشت: سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و اقتصاد با حدود ۵۰۰ نفر گنجایش بیش از یکسال است که آماده بهره برداری است ولی به سبب شرایط خاص کرونا، افتتاح به تعویق افتاده است. این آمفی تئاتر باتوجه به فضای وسیع خود و در مجاورت پارکینگ امکان مناسبی برای سرویس دهی به مراسم خواهد داشت. آمفی تئاتر دیگری در مجاورت دانشکده های مهندسی کامپیوتر و مهندسی شیمی قرار دارد که توسط حمایت مالی یک خیر درحال تجهیز است. این آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۰۰ نفر و کاملا حرفه ای با یک چینش بسیار مناسب و در بخش مرکزی دانشگاه قاعدتا موقعیت مناسبی برای برگزاری برنامه های علمی و هنری است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر فاطمی از زیباسازی این دانشگاه بعد از افتتاح پارکینگ طبقاتی آگاهی داد و اظهار داشت: در کنار کلیه این پروژه ها، همزمان با خالی شدن دانشگاه از خودرو یک برنامه زیباسازی و متناسب سازی فضای دانشگاه بعنوان محیط عاری از خودرو و مناسب برای تردد پیاده در دست اجرا است. همین طور در فضای مقابل ساختمان دانشکده مهندسی هوا فضا یک طرح محوطه سازی درحال برنامه ریزی است و احیانا فضای سبز و زمین بازی در آنجا طراحی می شود.
منبع:

1400/07/03
10:24:46
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس