سرپرست دانشگاه علوم پزشكی تهران :

مشکلات رفت و آمد دانشجویان خارجی باید رفع گردد

مشکلات رفت و آمد دانشجویان خارجی باید رفع گردد

دانلود عکس: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با تکیه بر این که باید مشکلات رفت و آمد دانشجویان خارجی رفع گردد، اظهار داشت: هم اکنون بعضی از اشکالات در روند کاری دانشجویان و رفت آمد آنها وجود دارد بعنوان مثال دادن روادید به آنها مدت ها امکان دارد طول بکشد. این مشکلات باید حل شوند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی در دیدار با با مدیرکل روابط بین الملل وزارت بهداشت به عوامل موثر شکل گیری همکاری در عرصه روابط بین الملل اشاره نمود و اظهار داشت: مبحث اول تعامل و کمک به کشورهای همسایه و کمک به کشورهای عضو جبهه مقاومت است این مساله علاوه بر اعتبار برای کشور می تواند ارز آور باشد. مبحث دوم بحث توریسم سلامت و گردشگری سلامت است که باید این مساله را خیلی جدی بگیریم.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: باید اتفاقاتی که هم اکنون در صنعت توریسم سلامت می افتد را اصلاح نماییم بخصوص این که گردشگران سلامت از کشورهای همسایه وقتی به ایران می آیند خدمت دهی به آنها نظم و انسجام درستی را ندارد ضمن این که مشکل دلالی در این میان وجود دارد و سبب شده که به آبروی جمهوری اسلامی و نظام سلامت خدشه وارد شود که باید هر چه زودتر اصلاح بشود و مراکز ما با انسجام و نظم درست و سازمان دهی کامل به عرضه خدمت به گردشگران سلامت از کشورهای دیگر بپردازند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران مبحث سوم را عرضه خدمت در داخل کشورهای همسایه و کمک به آنها مطرح و اعلام آمادگی کرد که دانشگاه علوم پزشکی تهران در داخل کشورهای همسایه خدمات آموزشی، درمانی و سایر خدمات را عرضه نماید.
وی ادامه داد: پیشنهاد می شود دانشگاه نجف در عرصه های فوق ایفای نقش کند و حتی پزشکان و کادر درمان از کشورهای منطقه را به این مراکز دعوت شوند تا در مراکز خارج از کشور کار کنند و برای پزشکان خودمان هم موقعیت های کاری فراهم گردد.
دکتر قناعتی مبحث بعدی را بحث دانشجویان بین الملل عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون بعضی از اشکالات در روند کاری دانشجویان و رفت آمد آنها وجود دارد بعنوان مثال دادن روادید به آنها مدت ها امکان دارد طول بکشد که از معاونت روابط بین الملل وزارت بهداشت می خواهم این موضوعات هرچه بیشتر تسهیل شود.
وی ادامه داد: تسهیل ارتباطات با کشورهای پیشرفته بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه های مهم و برتر جهان و انتقال تجربیات و روش های نوین آموزشی و پژوهشی و درمانی آنها به داخل کشور مهم می باشد و ما باید به نحوی از تجربه و علم آنها استفاده و دانشگاه را در این عرصه ها بروزرسانی و دسترسی دانشگاه به علوم روز در حوزه های آموزش پزشکی و در حوزه های عرضه خدمات سلامت و سایر حوزه ها را فراهم نماییم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی مبحث تبادلات فرهنگی در حوزه بین الملل را بیان کرد و اظهار داشت: ما باید بتوانیم از راه نظام سلامت مان و ارتباطات مان با پزشکان و دانشگاه های جهان و کسانی که به ایران می آیند یا کسانی که از ایران به این کشورها سفر می کنند ارزش های والای فرهنگی نظام جمهوری اسلامی را به صورت عملی به کشورها و محیط هایی که با آنها تبادل خارجی وجود دارد منتقل نماییم و همینطور در این حوزه عنوان شد که دانشگاه باید بتواند برای دانشجویان بین الملل هم شرایطی فراهم آورد که آنها با ارزش های فرهنگی جمهوری اسلامی آشنا بشوند و در واقع آنها را به سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی در کشورهای خودشان تبدیل نماییم.
منبع:

1400/07/13
23:20:50
5.0 / 5
914
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانلود عکس