۲۰۰ شرکت دانش بنیان آماده برای رفع نیازهای صنعت آبزی پروری

۲۰۰ شرکت دانش بنیان آماده برای رفع نیازهای صنعت آبزی پروری

به گزارش دانلود عکس ۲۰۰ شرکت دانش بنیان برای رفع نیازهای فناورانه حوزه آبزیان اعلام آمادگی کردند.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی وفناوری، عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در مورد رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه آبزیان اظهار داشت: برای قرار گرفتن تمام فرآیند های در رابطه با تولید در طول زنجیره ارزش نیازمند تلفیق فرآیند تولیدات با تکنولوژی های جدید در اغلب حوزه ها مانند کشاورزی سنتی و شیلات خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در صورت نبود پردازش های فناورانه در حوزه تولید امکان قرار گرفتن در راه توسعه و افزایش تولیدات را نخواهیم داشت. در حوزه آبزی پروری باید به چند مبحث همچون صید و صیادی و همینطور آب های داخلی و فراهم بودن زیرساخت ها برای تولید هرچه بیشتر توجه داشت.
گلشاهی ضمن اشاره به اینکه باید نگاه ویژه ای برای افزایش تولیدات در حوزه آبزیان داشت، اظهار داشت: هرچند آب های شور هم بخشی از منابع آبی کشور هستند اما امکان استفاده از آنها برای پرورش آبزیان امکان پذیر نیست ازاین رو لازم است تا پیش از شروع تولید، بسترسازی و زیرساخت های لازم جهت استفاده از چنین منابعی در دستور کار قرار گیرد.
وی اظهار داشت: طی چند سال قبل در معاونت علمی، اولویت بندی هایی برای توجه به برخی حوزه های خاص و گلوگاهی کشور همچون حوزه های صنعت و کشاورزی صورت گرفته است تا برپایه آنها به رفع مشکلات شرکتهای دانش بنیان و همینطور چالش های کشور در هریک از این حوزه ها بپردازیم، که با ایجاد مشکلات ارزی و مواجه شدن کشور با چالش واردات نهاد های کشاورزی اجرای این طرح با قوت بیشتری مورد پیگیری قرار|گرفت.
به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه آبزیان برگزار شد و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان اعلام آمادگی کردند که می توانند نیازهای شرکتهای بزرگ صنعتی را برطرف کنند.

1400/07/14
20:12:59
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: سنتی , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس