مشمولان دریافت وام شهریه کدام دانشجویان هستند؟

مشمولان دریافت وام شهریه کدام دانشجویان هستند؟

دانلود عکس: دانشجویانی که در رویدادهای مختلف گرفتار مشکل مالی شده باشند، تا 6 ماه بعد از درخواست می توانند از وام ضروری استفاده کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم شرایط و جزییات دریافت وام های موارد خاص و ضروری دانشجویان در نیمسال جاری تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را اعلام نمود.
بر این اساس، وام ضروری به دانشجویانی که در نتیجه رویدادهای خاص شامل حوادث طبیعی نظیر زلزله، سیل و غیره و آتش سوزی و تصادف، فوت یکی از بستگان درجه یک، بیماری، خرید عینک طبی، پیش پرداخت مسکن استیجاری، هزینه پایان نامه تحصیلی و هزینه لوازم کمک آموزشی که با مشکل مالی روبه رو شده باشند، پرداخت می کند.
همین طور دانشجویانی که مشمول دریافت این وام هستند، حداکثر تا ۶ ماهه پس از وقوع رویداد می توانند وام درخواستی خودرا دریافت نمایند.
دانشجویانی که مشکلاتی غیر از موارد فوق متحمل شوند، می توانند درخواست خودرا در معاونت دانشجویی دانشگاه محل تحصیل و در سیستم جامع تایید و به صندوق رفاه دانشجویان ارسال نمایند.
همین طور دانشجویان چنانچه مبالغ وام ضروری شان کمتر از حداکثر تعیین شده در بخشنامه پرداخت گردد، باتوجه به سقف اعتبار ابلاغ گردیده درصد بهره مندان از وام نیز قابل افزایش است.
همین طور صندوق رفاه دانشجویان درباب شرایط دریافت وام ضروری شبانه نیز اظهار داشت: وام ضروری شبانه از سال تحصیلی ۱۳۸۵ – ۱۳۸۶ به بعد پرداخت نشده و فرم هایی برای دانشجویان بمنظور بازپرداخت وام هایی که دراین زمینه دریافت کرده بودند، تعیین می شود.
وام ها و تسهیلات وامی دانشجویان در نیمسال اول تحصیلی از ۲۵ مهر شروع می شود و متقاضیان می توانند درخواست خودرا برای دریافت وام ارسال نمایند.
منبع:

1400/07/17
11:15:32
5.0 / 5
991
تگهای خبر: آموزش , خرید , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس