رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی تاكید كرد

مدیریت جدید جو آرامش و دوستی را در دانشگاه حفظ کند

مدیریت جدید جو آرامش و دوستی را در دانشگاه حفظ کند

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی با تاکیر بر این که فضتی فعلی دلنشگاه علامه فضای دوستی و آرامش است اظهار داشت: خواهش من از مدیریت جدید است کمک نماید جو آرامش دانشگاه حفظ شود و همه دانشگاه را متعلق به خود بداند تا جو دودستگی در این فضا شکل نگیرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حسین سلیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علامه که با حضور وریر علوم در این دانشگاه درحال برگزاری است با تکیه بر این که در ابتدای ورودم به این دانشگاه در جایگاه مدیریت حس و روح نگرانی و ناامنی در دانشگاه موج می زد اظهار داشت: ما توانستیم با کمک استادان و همکاران دانشگاه روحیه جمعی در دانشگاه را تقویت نماییم و فعالیتها و برنامه های خویش را با تاکید بر روح جمعی در دانشگاه پیش ببریم.
ایشان در ادامه اظهار داشت: من در طول مدیریتم ۲۴۰ حکم و ابلاغیه به اساتید دانشگاه زدم و با کمک این افراد توانستیم اقدامات خویش را پیش ببریم.
رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: ۷۰ هزار بنا در دانشگاه علامه طباطبایی ساخته شد که دولت فقط حدود ۱۵ میلیارد تومان به صورت اوراق به ما کمک کرد و مابقی را ما برپایه قانون بودجه مصوب از برخی جابجایی دارایی های دانشگاه استفاده کردیم و حدود ۳۵ هزار متر مربع محوطه سازی صورت گرفته است.
سلیمی اظهار داشت: برنامه اولیه ما در دانشگاه علامه این بود که ۶۰ درصد دانشگاه را به صورت مجتمع تجمیع نماییم که این اقدام انجام شده است و لازم بود نهادهای نصف نیمه در دانشگاه علامه که به ثمر نرسیده بودند به نتیجه برسانیم براین اساس اقداماتی در این حوزه انجام دادیم.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۴ دانشکده دانشگاه علامه همچون دانشکده تربیت بدنی، الهیات، ریاضی و آمار و ارتباطات فقط روی کاغذ بودند و تجمع نشده بودند این دانشکده ها باید ساختمان پیدا می کردند که ما توانستیم این اقدامات را انجام دهیم ضمن این که برخی فعالیت های عمرانی مانند مسجد مرکزی، کتابخانه، موزه و دفتر نهاد رهبری را در دانشگاه تاسیس کردیم. و حتی پیش از مدیریت من دفتر نهاد به صورت مجهز در دانشگاه وجود نداشت که من این فعالیتها در طول مدیریت انجام دادیم.
رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: هم اکنون ۱۱ دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که ۷ دانشگده در ساختمانهای جدید مستقر شدند و ۳ دانشکده از درون دل خود یک دانشکده تاسبس کردند و فقط دانشکده مرکز فعالیت من یعنی حقوق اتفاق تازه ای رخ نداده و امروز تمامی نیازهای این دانشگاه تأمین شده است به صورتی که بزرگترین کتابخانه دیجیتال کشور تاسیس کردیم.
وی اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم نهادهای تازه ای را در دانشگاه علامه تاسیس نماییم که این نهادها ما را وارد نسل جدید دانشگاه ها می کرد به صورتی که در دانشگاه ما تاسیس مرکز رشد متصور نبود و هم اکنون دو مرکز رشد در این دانشگاه تاسیس شد که جزو موفق ترین مراکز رشد کشور است. حتی واحدها و مراکز ما بازسازی شد و واحد امور بین الملل را تاسیس کردیم.
وی ادامه داد: ما با بیشتر از ۶۰ کشور دنیا ارتباط داریم و در ۴ کشور دنیا هم دفتر ارتباط تاسیس کردیم کشورهای اسپانیا، قزاقستان چین و افغانستان همچون این کشورها است و سال قبل دانشگاه برتر کشور در حوزه بین الملل شناخته شدیم.
وی اظهار داشت: پیش از کرونا ما هیچ آموزش مجازی در دانشگاه علامه طباطبایی نداشتیم و دوستان ما در حوزه معاونت آموزشی با سرعت کار انجام دادند و در حدود یک و ماه نیم بیشتر از ۹۸ درصد کلاسها تشکیل شد. و ما در همه شاخصها جهش پیدا کردیم.
سلیمی تصریح کرد: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه علامه از یک به ۴۶ به یک به ۲۶ رسیده است و تعداد مقالات فارسی ما که چاپ شده است سالانه دو برابر شده و فعالیت های فرهنگی ۷ برابر افزایش پیدا کرده است.
رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید براینکه آرامش، محبت و دوستی مثال زدنی در دانشگاه علامه حاکم شده اظهار داشت: نگذاریم فضای محبت و آرامشی که بوجود آمده به جو متشنج و متضاد تبدیل گردد چون در جوی که تضاد حاکم باشد اندیشه ای شکل نمی گیرد.
سلیمی در انتها تصریح کرد: خواهش من ار رئیس جدید دانشگاه علامه این است که کمک نماید جو پایدار آرامش در دانشگاه علامه حفظ شود و همه دانشگاه را متعلق به خود بداند و دو دستگی در دانشگاه حاکم نشود.
1400/07/22
12:43:34
5.0 / 5
1070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس