آخرین تغییرات جشنواره قرآنی دانشجویان سراسر کشور

آخرین تغییرات جشنواره قرآنی دانشجویان سراسر کشور

به گزارش دانلود عکس رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، اظهار داشت: سال جاری در نحوه برگزاری بیست و ششمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد تغییراتی شکل گرفته است که ˮتعریف سامانه واحد برای ثبت نامˮ همچون آنها است. براین اساس هر فرد علاقمند در هر دانشگاه و دانشکده ای می تواند با رفتن به لینک تعریف شده در نشانی سامانه جشنواره، برای خود پروفایل شخصی تعریف کند، رشته مورد نظر خویش را انتخاب نماید، منابع در ارتباط با رشته خویش را از همین صفحه دریافت کرده و اثر خویش را بارگذاری کند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر روح الله محمد علی نژاد عمران رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در مورد برگزاری بیست وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، اظهار داشت: در ادامه جریان برگزاری جشنواره های قرآنی دانشجویان سراسر کشور، شاهد برگزاری بیست وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) در گستره ۳ گروه "دانشجویان"، "کارکنان" و "اعضای هیأت علمی" دانشگاه های علوم پزشکی هستیم، جشنواره ای که یکی از پر مخاطب ترین برنامه های قرآنی جامعه دانشگاهی وزارت بهداشت از نظر مشارکت تمامی دانشگاهیان است.
وی از دیگر علل مشارکت بالای دانشجویان در این جشنواره قرآنی را متنوع بودن رشته های آن عنوان نمود و اظهار داشت: دامنه بخش ها و رشته های این جشنواره ۶ بخش و ۵۵ رشته را در بر می گیرد، بگونه ای که هر فرد علاقه مند به حوزه های مختلف قرآنی، می تواند بر سر این سفره نورانی بنشیند. به دیگر معنا این گونه نیست که جشنواره قرآنی هدهد، محل نخبه پروری باشد و ما صرفاً میزبان افرادی باشیم که پیش از دانشجو شدن، قاری و حافظ قرآن شده اند بلکه تلاش داریم زمینه ای فراهم گردد تا هر فردی با هر تمایل قلبی که دارد به این ضیافت الهی دعوت شده و بتواند در این جشنواره بزرگ حضور پیدا کند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در مورد بخش های مختلف این جشنواره، اظهار داشت: جشنواره بیست وششم، در بخش های "هنری"، "پژوهشی"، "فناوری"، "ادبی"، "آوایی" و "معارفی" دیده شده است که بخش معارفی یکی از بخش های پرمخاطب این جشنواره به حساب می آید. در این بخش مطالعه متن مشخصی مطرح است و دانشجو نیاز نیست توانمندی قبلی داشته باشد و راحتتر می تواند در این بخش از جشنواره شرکت نماید که به همین دلیل، حضور طیف وسیعی از علاقمندان دانشجو، کارمند و اعضای هیأت علمی را در کنار خود می بینیم.

اعمال تغییرات در منابع بخش معارفی/ "تعریف سامانه واحد برای ثبت نام" در جشنواره قرآنی هدهد
این مقام مسؤول به تغییرات در نحوه برگزاری جشنواره و منابع بخش معارفی در این دوره از جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: تغییرات در منابع بخش معارفی به سبب ارائه متون مناسب تر صورت گرفته است. سال جاری در نحوه برگزاری جشنواره هم تغییراتی شکل گرفته است که "تعریف سامانه واحد برای ثبت نام" همچون آنها است. بر این اساس هر فرد علاقمند در هر دانشگاه و دانشکده ای می تواند با رفتن به لینک تعریف شده در نشانی سامانه جشنواره، برای خود پروفایل شخصی تعریف کند، رشته مورد نظر خویش را انتخاب نماید، منابع در ارتباط با رشته خویش را از همین صفحه دریافت کرده و اثر خویش را بارگذاری کند، بنابراین روند ثبت نام وابسته به حضور عزیزان در سطح کارشناسان قرآنی در دانشگاه ها نیست.
وی به "آموزش محور" شدن این دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره نمود و با تکیه بر اینکه قدری از فضای نخبه پروری به سمت آموزش رشته های مختلف قرآنی حرکت کرده ایم، اضافه کرد: در سنوات گذشته ناظر بر رشته های جشنواره، هیچ گونه دوره آموزشی وجود نداشت اما این تمهید اندیشیده شده است که هم دانشگاه های ما برای برگزاری مرحله دانشگاهی و هم مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برای راه یافتگان به جشنواره سراسری، دوره های آموزشی را تدارک ببینند که علاقمندان بعد از ثبت نام بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند و بازآموزی لازم صورت بگیرد و توانمندی عزیزان افزایش پیدا کند و در ادامه بتوانند در جشنواره حضور یابند.

انحصار زمان برگزاری جشنواره قرآنی هدهد به هفته قرآن و دانشگاه
علی نژاد ضمن اشاره به زمان برگزاری این دوره از جشنواره قرآنی هدهد، اظهار داشت: زمان برگزاری جشنواره "هفته قرآن و دانشگاه" خواهد بود که از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه جاری به مناسبت درگذشت مرحوم علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن و صاحب تفسیر شریف المیزان نام گذاری شده است، بر این اساس از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور طی ابلاغ آئین نامه خواسته ایم بازه ثبت نام شامل فضاسازی، اطلاع رسانی و... را حداکثر تا ۱۵ آبان ماه به انجام برسانند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تصریح کرد: امیدواریم با عنایت به تلاشی که از جانب سفیران قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی به صورت خودجوش و جهادی شکل می گیرد و اهتمامی که از جانب مجموعه فرهنگی دانشگاه ها صرف می شود، جشنواره قرآنی هدهد به نحو احسن به دانشگاهیان معرفی شود و ما شاهد حضور حداکثری مخاطبان خود باشیم.
وی ضمن اشاره به مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، اضافه کرد: مرحله دانشگاهی برای ما از این جهت پر اهمیت است که بنا است ندای قرآن را به گوش همه مخاطبان و علاقمندان، بخصوص نودانشجویان و دانشجویانی که ترم نخست خویش را پشت سر می گذارند، برساند.
این مقام مسؤول فضای مجازی را فرصتی مناسب برای تبلیغ مناسب برای ثبت نام در این دوره از جشنواره دانست و اظهار داشت: تلاش ما استفاده حداکثری از فضای مجازی و فضای حقیقی است تا برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی را به استحضار همه عزیزان علاقمند و ارادتمند به فضای قدسی قرآن عزیز برسانیم به واقع ما وظیفه "وَمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ" را بر عهده داریم.

نحوه برگزاری مرحله دانشگاهی با دبیرخانه برگزاری جشنواره در دانشگاه ها است


علی نژاد با بیان اینکه هم اکنون فعالیت ها، ناظر به مرحله دانشگاهی این جشنواره است، بیان داشت: برگزاری این مرحله در اختیار دانشگاه ها است و دانشگاه تشخیص می دهد متسابقین را به صورت حضوری یا مجازی به رقابت دعوت کند و دانشگاه های علوم پزشکی بسته به شرایط خود می توانند ترکیبی از این دو فضا را در این دوره رقم بزنند.

برگزاری مرحله سراسری جشنواره قرآنی هدهد در دی و بهمن ماه سال جاری
وی ضمن اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره بیست وششم جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت و احتمال حضوری بودن این مرحله، خاطرنشان کرد: مرحله سراسری جشنواره قرآنی هدهد در دی و بهمن ماه سالجاری و بر مبنای مقتضای حال و شرایط کشور برگزار می شود، امیدواریم تا آن زمان، بیماری منحوس کرونا ریشه کن شود و به زندگی عادی برگردیم و بتوانیم اختتامیه سراسری جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی را به گستردگی قبل برگزار نماییم، با عنایت به انجام واکسیناسیون هم این احتمال را می دهیم قدری پر رنگ تر بتوانیم اختتامیه جشنواره بیست و ششم را رقم بزنیم.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در انتها از همه فعالان قرآنی و اعضای خانواده بزرگ وزارت بهداشت برای حضور در این دوره از جشنواره دعوت کرد و اظهار داشت: از همه عزیزان برای حضور در این برنامه قرآنی دعوت می کنم، جشنواره قرآنی هدهد یک فرصت ذی قیمت برای جامعه قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی است، مهم این است که ما به ازای حضور در این جشنواره، رنگ قرآنی به محیط دانشگاهی خود ببخشیم و هر فرد به اندازه خود از این خوان پر نعمت بهره مند شود.
فعالان قرآنی در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی، جهت دریافت لینک ثبت نام در بیست وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) بر روی متن کلیک کنند.
منبع:

1400/07/25
07:53:18
5.0 / 5
1376
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس