پیشبینی 300 میلیارد تومان اعتبار برای وام های دانشجویی

پیشبینی 300 میلیارد تومان اعتبار برای وام های دانشجویی

به گزارش دانلود عکس رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: برای نیمسال اول تحصیلی، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام های دانشجویی پیشبینی شده که نسبت به سال تحصیلی قبل ۳۰ درصد افزایش دارد و ترکیب وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید تغییری نخواهد داشت.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: با عنایت به شروع سال تحصیلی جدید و پایداری شرایط شیوع کرونا، همانند سه ترم گذشته همه دانشجویان به جز آن هایی که رساله یا رساله دارند، باید به شیوه مجازی سر کلاس درس حاضر شوند. حتی نودانشجویانِ همه مقاطع تحصیلی دانشگاه های کشورهم به صورت غیر حضوری واحدهای درسی را پشت سر می گذرانند تا درگیر بیماری کرونا و شیوع آن در بین آحاد جامعه نشوند.
وی عنوان کرد: صندوق رفاه دانشجویان در همین راستا و به منظور همراهی با شرایط دانشجویان، مقدماتی در مورد پرداخت وام های دانشجویی بوجود می آورد تا باعث رفع بخشی از دغدغه های دانشجویان برای هزینه های تحصیلی شان در دوران دانشگاه باشد.
مطیعی اضافه کرد: این همیاری صندوق رفاه که تا کنون با عنوان وام دانشجویی شناخته شده، مواردی مانند وام شهریه، وام مسکن متاهلی، وام ضروری، وام ویژه دکتری و وام تحصیلی را شامل می شود.
وی ضمن اشاره به نحوه پرداخت وام های دانشجویی در نیمسال جدید تحصیلی اظهار داشت: برخی شرایط پرداخت وام ها تسهیل شده و تلاش ما این است که در کمترین زمان بعد از ارسال درخواست، وام ها پرداخت گردد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: بخشنامه در ارتباط با وام های دانشجویی بموقع ارسال خواهد شد و تصمیم داریم هیچ لیست وامی از جانب دانشگاه و دانشجویان بی پاسخ نماند و هیچ دانشجوی وام گیرنده واجد شرایطی از وام محروم نشود.
لازم به ذکر است، زمان ثبت نام وام های دانشجویی نیمسال اول تحصیلی بعد از تشکیل کامل کلاس های آموزشی در دانشگاه هاست و صندوق رفاه با ابلاغ بخشنامه ای به دانشگاه ها زمان دقیق ثبت نام را اعلام می کند.
منبع:

1400/07/26
07:50:25
5.0 / 5
1342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس