همزمان با برگزاری چهارمین رویداد جایزه مصطفی(ص)؛

حضور بیشتر از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

حضور بیشتر از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

پارک فناوری پردیس اعلام نمود بیشتر از ۴۰ دانشمند برجسته جهان اسلام از دستاوردهای پارک فناوری پردیس بازدید خواهند کرد.به گزارش دانلود عکس به نقل از پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در مراسم بزرگ جایزه مصطفی(ص)، تعداد قابل توجهی از دانشمندان جهان اسلام در ایران حضور پیدا کرده اند و ما برای آشنایی این دانشمندان مسلمان با توانمندی های حوزه علم و فناوری کشورمان ایران، برنامه ریزی کرده ایم تا این افراد از پارک فناوری پردیس بازدید نمایند.
وی اضافه کرد: در جهت ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، برنامه ریزی شد تا بیشتر از ۴۰ دانشمند مسلمان از سراسر جهان همچون برنده های جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱، با حضور در پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیتهای علمی و فناورانه پارک و شرکتهای عضو آشنا گردند.
صدرخانلو اضافه کرد: همچون میهمانان ویژه این مراسم، پروفسور کامران وفا دانشمند ایرانی دانشگاه هاروارد، پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیک دانشگاه پرینستون، پروفسور محمد صائغ، استاد پزشکی و ایمنی شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت، پروفسور اقبال چودری، رئیس مرکز ICCBS دانشگاه کراچی و پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه محمد الخامس از مراکش هستند.
وی افزود: بیشتر از ۴۰ تن از دانشمندان مسلمان سراسر جهان همچون روسای دانشگاه های علوم سلامت بنگلادش، دانشگاه هری پور پاکستان و دانشگاه UPM، UKM و UPSI مالزی همچون میهمانان دیگر این برنامه هستند.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: در این مراسم بعد از معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و همینطور توانمندی ها و فعالیتهایی که در این اکوسیستم اتفاق افتاده است، میهمانان از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و همینطور موزه علمی صنعت هوانوردی پارک بازدید می کنند. هدف ما از این بازدیدها این است که این افراد به شکل ملموس تری از توانمندی های ما در حوزه علم و فناوری آگاه شوند.
وی افزود: برگزاری جلسات B۲B میان دانشمندان حاضر در برنامه با بعضی از شرکتهای پارک فناوری پردیس، یکی دیگر از برنامه های مهم ما است. با عنایت به محدودیت زمانی و تعداد بسیار بالای شرکتهای پارک فناوری پردیس، بررسی دقیقی در ارتباط با حوزه فعالیت این دانشمندان و حوزه های کاری شرکتهای پارک انجام داده ایم و موفق شدیم ۲۵ جلسه B۲B در پارک برنامه ریزی نماییم تا این دانشمندان با شرکتهای ایرانی جلساتی داشته و به صورت مجزا و اختصاصی با توانمندی های شرکتهای ما آشنا گردند.


منبع:

1400/07/29
22:28:15
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: ایمنی , دانشگاه , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانلود عکس