معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاكیدكرد؛

دانشجویان مشکلات رفاهی را منعکس کنند

دانشجویان مشکلات رفاهی را منعکس کنند

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید با تاکید براینکه دانشجون مشکلات صنفی و رفاهی خودرا انعکاس بدهند، اظهار داشت: برخی مسائل و مشکلات فقط بوسیله وزارتخانه قابل حل نیست و مستلزم رایزنی در مجلس است که در این راه باید با نمایندگانی که بیشتر در رابطه با فعالیت شما هستند، تعامل و رایزنی صورت بگیرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیراوژن در نشست مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت، اظهار داشت: روحیه کنش گری، مطالبه گری و دغدغه مند شما دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان مقطع PHD در راه تحقق اهداف و رفع مشکلات و مطالبات صنفی جامعه رزیدنت ها و دانشجویان دکتری تخصصی ستودنی است و این خصوصیات همچون خاصیت هایی است که یک دانشجوی فعال و کنش گر باید همیشه داشته باشد.
وی خطاب به دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی اظهار نمود: شما دانشجویان به نمایندگی از جمعیت دستیاران و دانشجویان مقطع PHD کل کشور و بعنوان دبیر شوراهای صنفی دانشگاه های خود، با پیمودن مسافت های دور و نزدیک خودرا به این محل رسانده اید تا در قالب این جلسه تخصصی دو روزه، مشکلات، مطالبات، خواسته ها ونیازهای صنفی، رفاهی، معیشتی، آموزشی و پژوهشی را به گوش مسؤولان برسانید.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اضافه کرد: بسیاری از دانشجویان با وجود مشغله کاری و کشیک های بیمارستانی، به استان مازندران سفر کرده اید تا در این جلسه حضور یابید و از دغدغه ها و مشکلات رزیدنت ها و دانشجویان مقطع PHD سخن بگویید و این روحیه مطالبه گری را باید به فال نیک گرفت. آنها مسؤولیت خطیری را پذیرفته اید تا در راه پیگیری مطالبات صنفی جامعه دستیاری و دانشجویان دکتری تخصصی گام بردارید. بدین جهت شما دبیران شوراهای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی با حداکثر بازدهی و تلاش خود در راه رفع نیازها، کمبودها و مشکلات باید پاسخ اعتماد آنها را بدهید.
معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت اشاره کرد: مشکلات، چالش ها و تنگناها در زمینه رفاهی، صنفی و معیشتی زیاد است و ما خود بعنوان دانشجو، طی سالهای قبل که در دانشگاه تحصیل می کردیم، شاهد اینگونه مشکلات و نارسایی ها بوده ایم و از این فضاها دور نیستیم و کاملا این فضا را درک می نماییم و بعنوان یک ناظر، مشاهده گر این اتفاقات در سالهای قبل در دوران دانشجویی بوده ایم. امیدوار هستم به لطف خداوند متعال و با حمایت و تعامل شما عزیزان بتوانیم با برگزاری اینگونه نشست ها و تبادل نظر و بارش افکار، شاهد کاهش این مسائل باشیم.
شیراوژن اضافه کرد: شما دانشجویان بعنوان دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی باید هدفی را که برای خود در نظرگرفته اید، با جدیت دنبال کنید و یکی از برنامه ها و اهداف ما باید این باشد که تلاش نماییم دانشجوی ما، درد و رنجی جز تحصیل در دوران دانشجویی نداشته باشد. هر چند این نگاه، آرمانی و بلند است و به آسانی نمی توان به آن رسید اما بیان کننده آنست که باید افق و چشم اندازی متعالی برای حل مشکلات داشته باشیم. اساسا رنج ها و دغدغه های دانشجویان و دستیاران به صفر نمی رسد اما باید کوشش نماییم همین دغدغه و رنج ها را به حداقل ممکن برسانیم.
این مقام مسؤول اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که اعضای شوراهای صنفی مطرح نمودند را شنیده و همه آنها را یادداشت کردم. این نیازها و مشکلات دارای سطوح مختلفی است اما مسائل و مشکلاتی که قابل رفع در معاونت فرهنگی و دانشجویی است با کمک شما عزیزان محقق می شود چونکه آسان تر می توان درباب آن تصمیمات لازم را اتخاذ نمود اما موارد و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که باید برای حل آن با معاونت های مختلف وزارتخانه همچون معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری، معاونت درمان و... رایزنی نماییم یا اگر نیاز به قانون گذاری دارد باید در فضای مجلس آنرا مطرح نماییم و رایزنی های لازم را انجام دهیم. به هر حال شما عزیزان باید در این راه به ما کمک کنید.
به گفته وی، برخی مسائل و مشکلات فقط بوسیله وزارتخانه قابل حل نیست و مستلزم رایزنی در مجلس است که در این راه باید با نمایندگانی که بیشتر در رابطه با فعالیت شما هستند همچون اعضای کمیسیون بهداشت و درمان ارتباط و تعامل برقرار کرد و همین طور فکر و ذهن این نمایندگان را با مسائل و مشکلات بیشتر درگیر و آشنا کرد تا آنها نیازها، خواسته ها و مشکلات شما را درک کنند و در تصمیم گیری ها و رفع کمبودها به ما کمک کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: از صحبت های دانشجویان به خوبی مشهود است که برخی اتفاقات و تحولات مثبت و رفع چالش ها، در بعضی از دانشگاه ها رخ می دهد و در بعضی دانشگاه ها متأسفانه محقق نمی گردد که این مساله برای ما که می خواهیم مسائل شما را پیگیری نماییم اذیت کننده است و این واضح نبودن و دقیق نبودن مشکلات در دانشگاه ها ما را گرفتار مشکل می کند، بدین جهت از شما دانشجویان خواهش می کنم لیست مطالبی که در قالب مطالبات، مشکلات و نیازهای صنفی، رفاهی، معیشتی، آموزشی و پژوهشی مطرح کردید را مکتوب و به تفکیک دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی بنویسید و در اختیار ما قرار دهید.
وی اظهار نمود: لزوم به سازی پایون های آموزشی، پوشش بیمه های مسؤولیت، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، افزایش حق الزحمه دستیاران، رفع اشکال اسکان و خوابگاه دانشجویان متأهل و... همچون مواردی است که شما عزیزان در این جلسه به آن اشاره کردید که امیدوار هستم با تعامل با یکدیگر آنها را حل نماییم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: همه مسائل و مطالبات شما دانشجویان را نوشته و با دقت گوش دادم، امیدوار هستم خداوند کمک نماید که این مسائل را به نحو احسن پیگیری نماییم. خوشبختانه دغدغه ها، مطالبات و نیازهای شما در زمینه های صنفی، معیشتی، رفاهی، آموزشی و پژوهشی به یک گفتمان اصلی تبدیل گشته و مسؤولان از مشکلات شما ناآگاه نیستند. هرچند باید مطالبات و مشکلات شما در زمینه های مختلف در جلسه شورای معاونین وزارت خانه مطرح شود.
شیراوژن اضافه کرد: در جلسه ای که با دانشجویان رتبه های یک تا ۱۰ کنکور سراسری در مشهد مقدس داشتیم، این دانشجویان نیز از مشکلات، نیازها و مطالبات صنفی و معیشتی خود می گفتند و در بعضی مواقع از کمبودها و نارسایی ها، ناراحت و گله مند بودند. آنها می گفتند وقتی شرایط و امکانات مناسب تحصیلی برای یک دانشجو و یا یک دستیار وجودنداشته باشد، چرا باید در کشور بمانیم که این نگران کننده است. امیدوار هستم بتوانیم با دعاهای شما عزیزان و تعامل با یکدیگر مسائل را با جدیت پیگیری نماییم و به راهکارهای خوبی در راه رفع مشکلات، برسیم.1400/08/01
09:23:51
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: آموزش , بیمه , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس