معاون علمی و فناوری تاكید كرد؛

توسعه اشتغالزایی با اجرای تبصره 18 قانون بودجه

توسعه اشتغالزایی با اجرای تبصره 18 قانون بودجه

به گزارش دانلود عکس معاون علمی و فناوری اظهار داشت: با اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، مفاهیم اقتصاد دانش بنیان گسترده تر می شود و به اشتغالزایی می رسیم.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری در نشست تبیین بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه با روسای پارک های فناوری استان ها که در محل معاونت عملی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: این تبصره یک اتفاق بزرگ و ابتکاری است که تصویب آن با حمایت ویژه مجلس شورای اسلامی سریع تر انجام شد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرای این تبصره را به پارک های فناوری در استان ها واگذار کرده است. آنها نمایندگان معاونت علمی و فناوری هستند.
ستاری اضافه کرد: از روسای پارک ها می خواهیم هر چه زودتر طرح های فناورانه و دانش بنیان استان خویش را بررسی نمایند. این تبصره فرصت خوبی برای شرکت ها است تا بتوانند طرح ها و پروژه های خویش را با تسهیلات خوب و قابل قبول اجرایی کنند. همه ابزار و اختیار در دست پارک ها است بعد از این شرایط بهترین بهره را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق ببرید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به این که این تبصره به شکلی رقابت میان پارک های فناوری را بیشتر می کند، اظهار داشت: در این طرح مبالغ و اعتبارات تخصیص داده می شود، اگر پارکی از این فرصت استفاده نکند؛ منابع به پارک های دیگر استان ها تعلق می گیرد.
ستاری ضمن اشاره به همکاری خوب مجلس شورای اسلامی با معاونت علمی و فناوری برای تحقق اقتصاد دانش بنیان، افزود: خوشبختانه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس همکاری خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تصویب قوانین حوزه دانش بنیانی و آشنایی درستی از مفاهیم این حوزه دارند و این مورد کمک بزرگی برای اجرایی شدن برنامه های این حوزه است.
معاون علمی و فناوری اضافه کرد: روسای پارک ها هر چه زودتر جلسات خویش را با مسؤلان استانی بگذارند تا در آینده نزدیک جذب منابع جدید صورت گیرد و بانکهای عامل هم برای همکاری با این طرح ترغیب شوند.
ستاری با اشاره به اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین نهاد اجراکننده این تبصره است، اظهار داشت: هم اکنون ما به الگویی در این حوزه برای دیگر دستگاه ها بدل شده ایم و همه اقدامات اولیه برای عملیاتی شدن آنرا انجام داده ایم. مذاکرات با بانکها هم صورت گرفته است. برای تسهیل عرضه ضمانت نامه ها هم معاونت علمی و فناوری آمادگی لازم را دارد. این طرح به توسعه اشتغال در کشور منجر می شود.


منبع:

1400/08/05
19:47:08
5.0 / 5
1037
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس