تخلیه فشار خطوط لوله با ابزار ایرانی امکان پذیر شد

تخلیه فشار خطوط لوله با ابزار ایرانی امکان پذیر شد

به گزارش دانلود عکس شیر تخلیه فشار تجهیزی کوچک و کاربردی در خطوط لوله است که بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان ساخته شده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری، شیر تخلیه فشار تجهیزی کوچک کاربردی در خطوط لوله به حفظ کارایی تجهیزات انتقال نفت و گاز بخصوص مخزن های تحت فشار استفاده بالایی دارد و جزو تجهیزات گران قیمتی به حساب می آید که توسط فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان به مرحله تجاری رسیده است.
ایمان علیزاده مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این محصول دارای تکنولوژی بالایی بوده که فقط در اختیار چند کشور غربی است. زمانی که فشار مخازن تحت فشار و یا خطوط لوله بالاتر از فشار کاری می رود احتیاج است که به سرعت سیال موجود از مسیر فرایند تخلیه شود و فشار درون تجهیزات و خطوط کاهش پیدا کند. این شیر در چنین موقعیتی کارآمد است.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به مشکلات تحریم و کاربرد زیاد آن در صنایع معدنی کشور، مهندسی معکوس این محصول، سال قبل شروع شد و طی این فرایند، محصول طراحی و به مرحله تولید رسید، اظهار داشت: این محصول ایران ساخت الان در صنایع گوناگونی همچون سیستم هیدرولیکی بخش تغلیظ یک کارخانه مس درحال استفاده است.
وی ضمن اشاره به خصوصیت های این محصول اظهار داشت: همچون خصوصیت های این محصول میتوان به طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی و امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری اشاره نمود.
به گفته مدیر شرکت دانش بنیان، طراحی سیستم حساس به فشار برای پیشگیری از تاثیرات مخرب فشارهای بالا و گارانتی معتبر و عرضه خدمات بعد از فروش توسط این شرکت دانش بنیان، از دیگر خصوصیت های این محصول است.
علیزاده اظهار داشت: این محصول بعنوان تنها نمونه داخلی از این نوع شیرها شناخته می شود درحال رقابت با شرکتهای مطرح دنیا با هدف صادرات محصول به خارج از کشور است.

1400/08/11
10:01:46
5.0 / 5
1090
تگهای خبر: خدمات , شركت , صادرات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس