یك مقام مسئول در موسسه رازی:

نقش پیشگیرانه موسسه رازی در وقوع بیوتروریسم

نقش پیشگیرانه موسسه رازی در وقوع بیوتروریسم

به گزارش دانلود عکس سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار داشت: این موسسه توانست خطوط تولید خود را با وجود تحریمهای پس از انقلاب حفظ و در زمینه پدافند غیرعامل زیستی به خوبی ورود کند.به گزارش دانلود عکس به نقل از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر غلامرضا حنیفی درباره اهمیت پدافند غیرعامل در موسسه رازی اظهار داشت: پدافند غیرعامل نقش پیشگیرانه در وقوع بحران ها دارد و با ایجاد تدابیری باعث کاهش هزینه ها می شود؛ ازاین رو در موسسه رازی، پدافند غیرعامل هر فعالیت صدمه زا را شناسایی و مانع آن می شود.
وی اظهار داشت: موسسه رازی با تولید ۸۰ نوع واکسن انسانی، دامی، طیور، آبزیان و فرآورده بیولوژیک نقشی پیشگیرانه در وقوع بیوتروریسم و بیماری های مختلف دارد و تا کنون هم با محصولات این موسسه، از بیماری های مختلف مصون مانده ایم. همانطور که امروز با همه گیری بحران کرونا و تحمیل هزینه های فراوان جانی و مالی ناشی از آن، اهمیت موسسه رازی به روشنی مشخص می شود.

حنیفی ضمن اشاره به ساخت واکسن رازی کووپارس طی دو سال گذشته از زمان وقوع کرونا اضافه کرد: تکنولوژی ساخت این واکسن منحصر به فرد بوده، دارای دو دز تزریقی و یک دز استنشاقی است و از نسل جدید واکسن ها به حساب می آید و از لحاظ بی ضرری جزء ایمن ترین واکسن ها است که ایمنی همورال و سلولار را توامان تحریک می کند و همین ویژگی، در سلامت نسل آینده کشور تأثیر به سزایی دارد.

سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی، ساخت و تجهیز بخش بیوبانک را از اقدامات مهم پدافند غیرعامل موسسه نام برد و با اشاره به اینکه این بخش مجهز به فریزرهای دو موتوره بوده و از ایمنی بالایی در وقوع زلزله و آتشسوزی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در این بخش بذرهای ساخت واکسن نگه داری و حفاظت می شود.
حنیفی اضافه کرد: تدوین دستورالعمل ها و پروتکلهای علمی به منظور حفظ دانش و تکنولوژی محصولات هم انجام شده و هر دو سال به روز رسانی می شود تا این دانش که بومی کشورمان است به نسل های آینده انتقال یابد.
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی ضمن اشاره به تحریم های مختلف بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: به رغم تمام مصائب، موانع و محدودیت های فراوان طی این مدت، موسسه رازی توانست ضمن حفظ خطوط تولید، محصولاتش را هم به روز نگه دارد و نقش خویش را در زمینه پدافند غیرعامل در کشور به خوبی ایفا کند.


منبع:

1400/08/12
11:54:31
5.0 / 5
1155
تگهای خبر: ایمنی , سلامت , محصولات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس