رئیس دانشگاه پیام نور تاكید كرد

اولویت گسترش فعالیت مرکز بین الملل دانشگاه

اولویت گسترش فعالیت مرکز بین الملل دانشگاه

رئیس دانشگاه پیام نور طرح آمایش رشته های این دانشگاه را اقدام مثبت دانست و اظهار داشت: باید بتوانیم با گسترش فعالیتهای برون مرزی و جذب بیشتر دانشجویان خارجی، در زمینه انتقال دانش، تعاملات علمی و همینطور درآمدزایی، مؤثرتر عمل نماییم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در اولین نشست هم اندیشی با معاونان و مدیران این دانشگاه که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اضافه کرد: ثبت نام بیشتر از ۳۷۵ هزار دانشجو از سراسر کشور در دانشگاه پیام نور، موهبتی بزرگ و در عین حال مسئولیتی سنگین است که باید بتوانیم ضمن عرضه خدمات موثر آموزشی، در عرصه های پژوهشی و فرهنگی هم بسترهای رشد و پیشرفت اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارمندان اداری دانشگاه را فراهم آوریم.
وی با تکیه بر چابک سازی دانشگاه، اضافه کرد: تابحال اقدامات مثبتی در حوزه های مختلف دانشگاه صورت گرفته است و میتوان ضمن تداوم این اقدامات، با تکیه بر نقاط قوت دانشگاه، مسیر هدفمند و روشنی را برای آینده ترسیم کرد.
دکتر تقی زاده ضمن اشاره به ظرفیت های حوزه معاونت آموزشی اظهار نمود: طرح آمایش رشته ها اقدام مثبتی است که در این عرصه انجام شده است و باید بتوانیم با گسترش فعالیتهای برون مرزی و جذب بیشتر دانشجویان خارجی، در زمینه انتقال دانش، تعاملات علمی و همینطور درآمدزایی، موثرتر عمل نماییم.
وی برگزاری دوره های آموزشی مهارتی و آزمون های الکترونیکی دانشگاه را مطلوب دانست و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با برخورداری از زیرساخت های غنی الکترونیکی می تواند ضمن عرضه خدمات آموزشی و انجام رسالت خود، در زمینه درآمدزایی بیشتر هم اهتمام ورزد تا بتواند از محل درآمدهای اختصاصی، امکانات مطلوب تری را برای دانشجویان و مجموعه خانواده پیام نور فراهم آورد.
رئیس دانشگاه پیام نور ضمن اشاره به اهمیت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، اضافه کرد: زمانی که از تربیت دانشجو صحبت می نماییم، بخش اثرگذار و مهم، بطور قطع معاونت فرهنگی دانشجویی است که می تواند ضمن حفظ تعامل خود با دانشجویان، در زمینه رشد و بالندگی تمامی ابعاد شخصیتی آنها مثمرثمر باشد.
دکتر تقی زاده برگزاری المپیادهای فرهنگی – ورزشی در دانشگاه پیام نور را نقطه عطف تعامل گسترده دانشگاه با دانشجویان دانست و اظهار نمود: ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان از مهم ترین وظایف معاونت فرهنگی و دانشجویی است که با برگزاری این المپیادها هر چند به صورت الکترونیکی می توانیم به این رسالت جامه عمل بپوشانیم.
وی بر ضرورت پیگیری مطالبات و انتظارات به حق دانشجویان و کارکنان مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور تصریح کرد و با عنوان این که پیشنهادات سازنده بطور قطع در پیشبرد کارها موثر است، اظهار داشت: بدون شک تحقق اهداف بدون درنظر گرفتن انتظارات و مطالبات میسر نخواهد بود و تمامی بخش های دانشگاه برای پیشبرد مأموریت ها و مسئولیت های خود نیازمند حمایت و رسیدگی هستند.
دکتر تقی زاده اختصاص تسهیلات وام دانشجویی را ضروری دانست و اظهار نمود: با عنایت به شرایط اقتصادی موجود، دغدغه مالی دانشجویان باید مورد توجه قرار گیرد و دانشگاه باید برای فراهم سازی بسترهای مختلف اعطای تسهیلات وام دانشجویی تلاش کند.
رئیس دانشگاه پیام نور همینطور روند اقدامات معاونت اداری و مالی برای کسب درآمد و رفع کسری های بودجه ای را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: از آنجائیکه دانشگاه پیام نور بخشی از هزینه های خویش را از محل بودجه دولتی و بخش دیگر را از محل شهریه های دانشجویی تأمین می کند، برای تأمین هزینه های مازاد باید به دنبال کسب درآمدهای اختصاصی باشد و معاونت اداری و مالی می تواند در این حوزه راهکارهای سازنده ای را عرضه کند.
دکتر تقی زاده یکی از عوامل موثر در جذب دانشجوی خارجی را واقعی سازی آمار پژوهشی دانشگاه پیام نور عنوان نمود و اظهار داشت: متاسفانه همه رتبه های پژوهشی و اقدامات تحقیقاتی دانشگاه به صورت دقیق ثبت نشده و همین مساله باعث کاهش رتبه دانشگاه در سطح ملی و بین المللی شده است، درصورتیکه آمار پژوهشی دانشگاه واقعی شود، به علت جایگاه مطلوب علمی و پژوهشی این دانشگاه می توانیم دانشجویان بیشتری در حوزه بین الملل جذب نماییم.
رئیس دانشگاه پیام نور کاربردی شدن طرح های پژوهشی دانشگاه را در رشد و پیشرفت دانشگاه حیاتی دانست و اظهار نمود: اگر جایگاه واقعی و سطح پژوهشی غنی دانشگاه پیام نور به درستی معرفی شود، تمامی ارگان ها و سازمان ها از ظرفیت کلان این دانشگاه آگاه شوند، بطور قطع طرح های پژوهشی خویش را به این دانشگاه محول خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه حوزه معاونت پژوهشی حوزه بسیار مهمی است که می تواند علاوه بر ارتقای کیفیت در زمینه درآمدزایی و پایدارسازی منابع نقش موثری ایفا کند، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور از آزمایشگاه های استاندارد و مجهزی برخوردار می باشد که می تواند نیاز خیلی از محققان و پژوهشگران را مرتفع کند.
دکتر تقی زاده همینطور به مرکز انتشارات دانشگاه پیام نور اشاره و اظهار نمود: این مرکز ظرفیت و قابلیت عرضه خدمات گسترده چاپ و توزیع منابع درسی را داراست که میتوان از آن در زمینه درآمدزایی بهره مند شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، او در آخر ظرفیت های دانشگاه پیام نور را بسیار پرارزش دانست و اظهار داشت: با هدفمندسازی این ظرفیت ها و تقسیم کار، دانشگاه پیام نور می تواند منشاء خدمات ارزشمند ای برای آموزش عالی کشور باشد.1400/08/13
12:15:00
5.0 / 5
968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس