عباس زاده مشكینی:

وزیر علوم نسبت به اصلاح سازوکار کنکور سریعا اقدام نماید

وزیر علوم نسبت به اصلاح سازوکار کنکور سریعا اقدام نماید

دانلود عکس: نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه سازوکار کنکور سراسری بسیار ناکارآمد و فاسد است، بدین سبب وزیر علوم باید در اسرع وقت نسبت به اصلاح سازوکار کنکور که آینده بچه های ما است، اقدام نماید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳ آبان ماه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار نمود: این عنوان مصوبه مجلس است و روزی است که امام راحل بعنوان انقلاب دوم از آن یاد فرمودند، امروز بااینکه حضرت امام بین ما نیست اما راهش با قدرت ادامه دارد و درست است که شهید سلیمانی ظاهرا بین ما نیست اما راهشان ادامه دارد.
ایشان سپس خطاب به نمایندگان مجلس اضافه کرد: روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ایجاب می کند توطئه و جهت توطئه و فشار دشمن را بشناسیم و کارکرد، عملکرد، اقدامات و تصمیمات خودمان را در مقابل آن تعبیه نماییم.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی مدعی شد: دولت سیزدهم در شرایطی زمام امور قوه مجریه را به دست گرفت که میانگین رشد اقتصادی کشور طبق گزارش رسمی مرکز پژوهش های مجلس از سال ۹۱ تا ۹۸ صفر بوده، اقتصاد ایران در این دهه ۴.۱ درصد کوچک شده است و در همین دوره باتوجه به رشد جمعیت درآمد سرانه در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۰، ۳۷ درصد کم شده است، یعنی به همان اندازه ظرفیت رفاهی خانوارها کم شده است.
عباس زاده مشکینی اشاره کرد: در سال ۹۷، ۱۸.۵ درصد جمعیت متاسفانه در فقر مطلق هستند، نرخ فقر مطلق به مدلول "عدم تامین کالری مورد نیاز برای زنده مانی" می باشد، و ۳.۵ درصد نسبت به سالهای قبل اضافه شده و این یعنی ۳ میلیون نفر اضافه شده است.
وی تصریح کرد: باتوجه به وضعیت سرمایه گذاری و نرخ رشد آن که زمینه ساز رشد اقتصادی در کشور است، شرایط کشور در آینده در صورت ادامه این روند مطلوب نخواهد بود، بدین سبب به تلخی باید پذیرفت که هم اکنون طرح و برنامه جدی و عملی درباره نحوه توسعه کشور نداریم و فقدان اتفاق نظر در سطوح عالی کشور درباره اهداف و مسیرهای توسعه کشور هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی خیلی روشن و مطمئن نیست که مجلس باید تمرکز کارش حل این مشکلات باشد.
نماینده مردم مشکین شهر در ادامه خطاب به زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: جناب آقای دکتر، متاسفانه سازوکار کنکور سراسری بسیار ناکارآمد و فاسد است، مشکلی که در سالهای اخیر بواسطه رشد بیش از پیش وسایل ارتباطی و بروز و ظهور بیشتر آن مساله فروش و دلالی سوالات آزمون سراسری را به همراه داشته است که علاوه بر تضییع حقوق عمومی شرکت کنندگان سبب تضییع حقوق عامه مردم و بچه های من شده است و سبب شده که متخلفین بی بهره از دانش و سواد کافی در آینده نه چندان دور بر کرسی های دانشگاه های نشسته و این افراد بی صلاحیت در آینده نه چندان دور به مصادر تخصصی در رشته های مختلف بنشینند.
عباس زاده مشکینی اشاره کرد: در اسرع وقت نسبت به اصلاح سازوکار کنکور که آینده بچه های ما است، اقدام کنید. اینجا فاجعه ای اتفاق افتاده است.
منبع:

1400/08/13
20:34:26
5.0 / 5
999
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس