سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی:

محدودیتی برای همکاری با دانشگاه های چین نداریم

محدودیتی برای همکاری با دانشگاه های چین نداریم

به گزارش دانلود عکس سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی با اعلان اینکه هیچ محدودیتی برای بسط کارهای علمی با دانشگاه های چین وجود ندارد، اظهار داشت: تفاهم نامه های مختلف همکاری که با تعدادی از دانشگاه های چین داریم در اصل یک قرار اولیه است تا از دل آن تفاهم نامه ها، کارهای مشترک برمبنای چارچوب های مشخص تعریف نماییم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر معتمدی در بازدید رایزن فرهنگی چین از دانشگاه علامه طباطبائی با اعلان اینکه این دانشگاه تنها دانشگاه و بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور در رشته های مختلف علوم انسانی و اجتماعی است، اظهار داشت: یکی از برنامه های راهبردی دانشگاه که در افق پنج ساله تعریف شده است، دیپلماسی علمی است. برای پیشبرد دیپلماسی علمی نیاز به ارتباط با جهان داریم و علاقمند هستیم در زمینه علوم انسانی از دانش جهانی استفاده نمائیم. نظریه ها و حرف های ما با رویکرد علمی و اسلامی می توانند به گسترش و توسعه دانش بشری کمک نماید.
وی افزود: روزآمدی یکی از محورهای تحول در دانشگاه علامه طباطبائی است. یک بخش از روزآمدی فهم این نکته است که مرزهای دانش در دنیا و در رشته های مختلف کجاست. همکاران هیئت علمی باید این مرزها را بشناسند. قسمتی از اقداماتی که باید دراین زمینه انجام داد همین دیپلماسی علمی در قالب برگزاری نشست های بین المللی، شرکت در مجامع علمی، برگزاری دوره های مشترک و برگزاری رشته های مشترک است.
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی اشاره کرد: نظام جمهوری اسلامی در سالهای اخیر با تاکید مقام معظم رهبری، توجه به شرق و خصوصاً چین را در اولویت دیپلماسی علمی و سیاسی خود قرار داده است. این دیدارها برای ما فرصت خوبی است که بتوانیم با دانشگاه های چین به ویژه دانشگاه هایی که در حوزه علوم انسانی فعالیت می نمایند، ارتباط داشته باشیم. علاقمند هستیم که روابط نزدیکی در حد تبادل استاد، دانشجو و برگزاری دوره های مشترک با آنها داشته باشیم.
وی بیان کرد: دیپلماسی هر چه بیشتر توسعه پیدا کند، موجب فهم بیشتر مشترک دو تمدن بزرگ جهانی یعنی تمدن های ایران و چین می شود و این کمک می نماید تا بتوانیم بوسیله دیپلماسی علمی زمینه دیپلماسی سیاسی را نیز تقویت نماییم.
دکتر معتمدی با اعلان اینکه این دیدار اولین ملاقات من بعنوان سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی با یک مجموعه خارجی است، اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای بسط کارهای علمی با دانشگاه های چین وجود ندارد.
وی ادامه داد: تفاهم نامه های مختلف همکاری که با تعدادی از دانشگاه های چین داریم در اصل یک قرار اولیه است تا از دل آن تفاهم نامه ها، کارهای مشترک برمبنای چارچوب های مشخص تعریف نماییم.
در ادامه جو زی هاو، رایزن فرهنگی چین، با قدردانی از سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی برای حضور در جلسه، اظهار نمود: حضور دکتر معتمدی در این نشست نشان میدهد که این دانشگاه چقدر به همکاریهای دانشگاهی اهمیت می دهد. بسیار خرسندیم که می توانیم از این دانشگاه زیبا و معتبر بازدید نماییم. دانشگاه علامه طباطبائی بعنوان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی در ایران به شمار می آید که در این سال ها پیشرفت شایان توجهی داشته است بطوریکه خیلی از چهره های برجسته در ایران دانش آموختگان این دانشگاه هستند.
وی بیان کرد: دانشگاه علامه طباطبائی تفاهم نامه های بسیاری با دانشگاه های مختلف چین دارد. امیدوار هستم این همکاری ها گسترش و عمق بیشتری پیدا کند و همه بندهای تفاهم نامه ها بتواند اجرا شود تا آشنایی بین دو ملت افزایش یابد و همین طور تحقیقات و کارهای علمی بیشتری به نفع دو طرف داشته باشیم.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، رایزن فرهنگی چین در آخر اظهار داشت: غرض از این دیدار دریافت نظرهای مسئولان دانشگاه علامه طباطبائی و بازدید از دانشگاه برای تاسیس کتابخانه‌ی چین بود تا بدانیم در آینده نزدیک چه کارهایی می توان در ذیل سیاست های سرپرست این دانشگاه و سفیر چین در ایران در زمینه های فرهنگی و آموزشی برای پیشبرد اهداف انجام داد.
منبع:

1400/08/14
16:41:15
5.0 / 5
1005
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس