در نشست مسئولین دانشگاه هنر با اعضای هیات علمی عنوان شد؛

ازسرگیری گام به گام آموزش حضوری در دانشگاه هنر

ازسرگیری گام به گام آموزش حضوری در دانشگاه هنر

دانلود عکس: مسئولین دانشگاه هنر در نشستی با اعضای هیات علمی این دانشگاه به مناسبت شروع سال تحصیلی، گزارشی از کارهای دوران کرونا ارائه کردند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در این نشست که با موضوع «ازسرگیری آموزش حضوری تدریجی در دانشگاه ها و مروری بر وضعیت آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و اداری مالی دانشگاه طی نیمسال های گذشته در دوران کرونا و همین طور برنامه ریزی های آتی» برگزار شد، دکتر علیرضا رازقی معاون آموزشی دانشگاه هنر، ضمن ابراز خرسندی از دیدار و حضور همکاران در این جلسه، توضیحاتی در مورد فعالیت های انجام شده در زمینه معاونت آموزشی از اسفند ۹۸ تا حالا ارائه و اظهار نمود: دانشگاه هنر هم مانند سایر دانشگاهها و مراکز آموزشی دنیا چاره ای جز روی آوردن به فضای مجازی و به کارگیری و استفاده از آن فضا را نداشت که به همت تمامی بخش های دانشگاه این امر محقق گردید و در مقطع فعلی تجربیات بدست آمده، می تواند در برگزاری کلاسهای حضوری کمک نماید.
رازقی توضیح داد: بازگشایی و از سرگیری آموزش حضوری نمی تواند یک دفعه اتفاق بیفتد و باید گام به گام عمل کرد. آمار نشان داده است که دروس باقیمانده و ارائه نشده از آغاز نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۲۲ درصد به زیر ۲ درصد در نیمسال جاری رسیده است، اتصال سامانه ی آموزشی LMS به سامانه گلستان و خرید سرورهای جدید جهت آموزش مجازی و... نیز همچون اقدام هایی بود که در این زمان انجام شده است.
وی در ادامه اضافه کرد: مسولین دانشکده ها و گروههای آموزشی باید با اولویت بندی در فراخوان دانشجویان در گام اول ۳۰۰ نفر از دانشجویانی که ترم آخر هستند را جهت آموزش حضوری فراخوان کنند. همین طور در مورد استفاده از خوابگاه ها هم تدابیر لازم اندیشیده شده است. با عنایت به این که تمامی کلاسها برای نیمسال آینده به شکل حضوری خواهند بود باید تمامی بخش ها و واحدهای دانشگاه آماده این امر باشند تا بتوانیم پویایی را به فضای دانشگاه برگردانیم.
معاون آموزشی دانشگاه هنر در ادامه ضمن اشاره به دستاوردهای این مدت دانشگاه اظهار داشت: تصویب آئین نامه های ارتقاء در هیات ممیزه درباب فعالیت های پژوهشی و خروج همکاران مربی از بن بست ارتقاء که در دست اقدام است، مکاتبه با دانشکده ها در جهت تاسیس رشته های آموزشی متناسب با ماهیت دانشکده و بررسی کیفیت آموزشی رشته های موجود و...، کسب مجوز برای داشتن دانشجویان خارجی در مقطع دکتری توسط اعضایی که دارای مرتبه استادی، دانشیاری و یا استادیاری هستند، موضوع طرح تمام وقت ویژه اعضای هیات علمی و بررسی نقدهای وارده بر دستورالعمل های آن همچون دستاوردهای دانشگاه بوده است.
در این جلسه، حجت الاسلام محمد دوست پرور مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر، ضمن ابراز خرسندی از دیدار همکاران و آرزوی سلامتی برای همه، مطالبی را در باب قدردانی از همکاران دانشگاهی ارائه کرد.
وی به وجود انسانها و شرایطی که در راه زندگی برای رسیدن به موفقیت وجود دارند اشاره نمود و اظهار داشت: در راه موفقیت، ناملایمات و رنجها نیز قسمتی از نعمتهای الهی هستند، که باید شاکر آنها باشیم. ثمره ی رنجهایی که شما عزیزان در ضمن دوران تحصیل متحمل شدید امروز به بار نشسته و موفقیت امروز شما محصول همان رنج شب بیداری ها و گذر از خوشی های زندگی در آن روزها بوده است.
مسول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هنر، ضمن اشاره به موضوع اردوی دانشجویان رتبه های زیر ۱۰۰۰ بیان نمود: امسال برای نخستین بار موفق شدیم دانشجویان هنر سراسر کشور را بصورت مستقل و بدون احتساب دانشجویان رشته های علوم انسانی در نظر بگیریم و این مورد حائز اهمیت می باشد. همین طور آمار نشان داده است که از ۵۶۱ دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه هنر ۳۳۱ نفر رتبه زیر ۱۰۰۰ بوده اند و این یعنی باید برای این بالاترین ها بیش از پیش فکر کرد که به دانشگاه هنر روی آورده اند.
حجت الاسلام دوست پرور تصریح کرد: اعضای هیات علمی اگر ایده و فکری در زمینه های فرهنگی و علمی دارند ارائه نمایند تا بتوان از آن در ارتباط موثرتر با دانشجویان بهره برد.
در ادامه برنامه دکترسید حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر، در سخنانی اظهار نمود: در ابتدای همه گیری بیماری کرونا و رو آوردن به استفاده از فضای مجازی برای همه دشوار بود اما با تلاشهای بی وقفه ی حوزه ی معاونت آموزشی و مرکز انفورماتیک، امروز توفیقاتی حاصل شده که قابل تقدیر است.
وی در ادامه به دستاوردهای آموزشی پرداخت و اظهار داشت: آماده سازی زیرساختهای آموزش مجازی، تفاهمنامه با سازمان منطقه آزاد کیش و اعطای ساختمان به دانشگاه هنر جهت توسعه و گسترش فعالیت های آموزشی دانشگاه و ایجاد پردیس بین المللی کیش، افزودن متمم به آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه هنر با کسب مجوز از وزارت علوم بگونه ای که مجموعه آثار هنری می تواند جزوی از امتیازهای پژوهشی محسوب شود، ارتقاء یک رتبه ای دانشگاه در ISC به واسطه ی فعالیت نشریات و مجلات و راه اندازی مجله ی مشق هنر و مدیریت سبز همچون دستاوردهای اموزشی دانشگاه هنر بوده است.
رییس دانشگاه هنر در ادامه به مدیریت دانشگاه ها به شکل استانی اشاره نمود و اظهار داشت: در استانها این امر بسیار ساده تر از تهران است. در تهران این امر به دانشگاه تهران سپرده شده است که در اینجا به چند مورد از تصمیم های گرفتن شده همچون شروع فعالیت های آموزشی از تاریخ ۱۸ مرداد امسال برای دروس کارگاهی، آزمایشگاهی و عملی برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی، برگزاری جلسات شوراهای گروههای آموزشی، شوراهای آموزشی دانشکده و دانشگاه و... بصورت رسمی و حضوری، تشکیل ستاد کرونا در دانشگاه ها با مسولیت رئیس دانشگاه، برگزاری جلسات دفاع بصورت حضوری از تاریخ اول آذرماه آتی، حضور کامل اعضای هیات علمی برمبنای ابلاغیه ها و مصوبات قبلی اشاره می شود.
در اختتام مراسم لوح یادبودی به اعضای هیات علمی ارتقاء یافته در ماه های اخیر اعطاء شد.
منبع:

1400/08/17
09:16:30
5.0 / 5
1001
تگهای خبر: آثار , آموزش , خرید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس