عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

دستاورد فناورانه دانشگاه ها در پارک های علم فناوری اجرائی می شوند

دستاورد فناورانه دانشگاه ها در پارک های علم فناوری اجرائی می شوند

به گزارش دانلود عکس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: در یکی از مواد این طرح، تاکید شده که دستاوردهای پژوهشی دانشگاهها در پارک های فناوری مستقر شوند تا به محصول برسند.دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، اظهار داشت: این طرح که برای ورود به صحن درحال بارگذاری بود ۲۰ ماده دارد که هر کدام به صورتی پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و جریان تولید برمبنای دانش را ارتقا می دهد.
نماینده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هدف اصلی طرح جهش تولید دانش بنیان این است که از جریان دانش بنیان در زمینه اقتصادی و تولید در کشور حمایت نماییم که محور این اقدام شرکت های دانش بنیان هستند.
زاهدی با اشاره به یکی از مواد این طرح جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: در یکی از بخش های طرح جهش تولید دانش بنیان آمده است که اگر دانشگاهها و موسسات پژوهشی، دستاورد فناورانه ای دارند می توانند با مجوز از کسانی که این فناوری را به وجود آورده اند، این دستاوردها را در پارک ها مستقر کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: تا حالا تعدادی از دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در حد پروژه باقی می ماند و تحقق این بند از طرح جهش تولید به تولید محصول تکیه دارد.
وی با تاکید بر این که این امر موجب فراهم آمدن سمت و سویی صنعتی و تجاری سازی محصولات دانش بنیان حاصل از تحقیقات دانشگاهی می شود، اظهار داشت: این خود به تنهایی مسیری برای رفع نیاز کشور بواسطه علم دانش است.
زاهدی با اشاره به دیگر ماده طرح جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: در قانون رفع موانع تولید بیان شده که ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با همکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری نسبت به تشخیص نقاط لطمه پذیر اقتصادی ناشی از تحریم ها اقدام نموده و برای رفع چالش های آنها و حوزه های لطمه پذیر حمایت های لازم را از شرکت های دانش بنیان انجام بدهند.


منبع:

1400/08/28
14:32:52
5.0 / 5
873
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس