تشکیل کارگروه بازبینی در وظایف و ماموریت های شورای عالی انقلاب فرهنگی

تشکیل کارگروه بازبینی در وظایف و ماموریت های شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش دانلود عکس دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشکیل کارگروه بازبینی در وظایف و ماموریت های شورا آگاهی داد و اظهار داشت: رهبری توقع دارند تا در شورای عالی، بحث نوآوری، بررسی چالش ها و روزآمد سازی اسناد متناسب با زمان صورت گیرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در جلسه ۸۴۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: حکم انتصاب اعضای جدید حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی از طرف مقام معظم رهبری ۲۳ آبان ماه صادر و روز گذشته هم پیوست حکم صادر شد، پس جلسه بصورت فوق العاده در روز چهارشنبه انجام شد تا بتوانیم درباب متن و پیوست حکم تمرکز نماییم.
وی محتوای جلسه ۸۴۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی را مروری بر محتوای مطالبات حکیم فرزانه انقلاب عنوان نمود و اضافه کرد: واقعیت این است رهبری چهار سال تاخیر در صدور حکم اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که سال ۱۳۹۶ حکم قبلی به پایان رسیده بود، داشتند. برداشت اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که مقام معظم رهبری از نوع کار شورای عالی انقلاب فرهنگی گلایه دارند و در حکم دوره ی جدید به صورتی اقبال برای اعضای جدید حقیقی و حقوقی است تا بتوانند ساز و کار بهتری را برای تاثیرگذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی در تحول فرهنگی و دانشی جامعه بردارند.
دکتر عاملی ضمن اشاره به ایجاد سه تکلیف پیوست حکم و تشکیل کارگروهی از میان اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرائی سازی تکالیف پیوست حکم اشاره کرد: یکی از تکالیف پیوست حکم، «بازنگری در مورد اعضای حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی» است. آیا همه اعضایی که در شورا حضور دارند، عضویتشان لازم است وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند بروزرسانی است. درحقیقت با ورود به چهل واره دوم انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری، دوره گام دوم انقلاب اسلامی و نیز قرن جدید که در متن حکم، این مباحث تصریح شده است؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی با تحولات و شرایط جدیدی روبه رو شده است. رهبری توقع دارند تا در شورای عالی نوآوری، بررسی چالش ها و روزآمد سازی اسناد متناسب با زمان صورت گیرد.
استاد دانشگاه تهران یکی از وظایف کارگروه را بازبینی وظایف، ماموریت ها و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد و اظهار داشت: رهبری اعضای حقیقی شورای عالی را از ۲۴ نفر به ۱۸ نفر تقلیل داده اند پس لازم است تا این امر نسبت به اعضای حقوقی هم اجرا شود و ایشان در حکم انتصاب اعضای حقوقی از کلمه «فعلا» بهره برده اند و این کارگروه وظیفه بررسی این مساله را دارد و باید در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی هم تصویب شود و گردش کاری صورت گیرد. هم اکنون از ۳۵ نفر اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۱۸ نفر حقیقی و ۱۷ نفر حقوقی هستند.
دکتر عاملی اعضای جدید حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی را شش نفر نام برد و اضافه کرد: آقای دکتر احمد واعظی در دوره قبل عضویت حقوقی بعنوان رئیس دفتر تبلیغات اسلامی را داشتند که در حکم جدید رهبری، بعنوان عضو حقیقی اعلام شدند.
وی افزود: نکته دیگر در پیوست حکم «بازنگری در شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی و تبدیل شدن به شوراهای فکری اثرگذار در مسائل اصلی و واقعی در زمینه های فرهنگی و دانشی کشور است و این شوراهای جدید باید بتواند، جامعه جدید را درک کنند و هم کمک دهنده با رویکرد جدید رهبری در نظم و کار انقلابی باشند.
دکتر سعیدرضا عاملی از انتخاب ۱۰ نفر از اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان اعضای کارگروه تحول آگاهی داد و اضافه کرد: این کارگروه از اعضای حقیقی و حقوقی هستند و چه بسا لازم است هر روز جلساتی با اعضای کارگروه در دبیرخانه شورا داشته باشیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.
منبع:

1400/08/29
20:19:50
5.0 / 5
1022
تگهای خبر: تبلیغ , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس