رئیس صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد

تدوین طرحی برای ایجاد خوابگاه دانشجویان متأهل متقاضی خوابگاه

تدوین طرحی برای ایجاد خوابگاه دانشجویان متأهل متقاضی خوابگاه

به گزارش دانلود عکس رییس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: این صندوق با کمک دانشگاه ها به دنبال ایجاد خوابگاه برای دانشجویان متأهل متقاضی خوابگاه در کشور است.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مسعود گنجی روز گذشته در بازدید از امکانات رفاهی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این خبر اضافه کرد: امسال برای شروع این طرح نیازمند حدود ۵ هزار میلیارد تومان هزینه است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت تصویب کرده اند و این مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان را می توان از این محل تهیه کرد.

وی اضافه کرد: درحال حاضر این طرح به نهاد ریاست جمهوری ارائه شده است در صورت موافقت نهاد ریاست جمهوری، اجرای این طرح می تواند از سال ۱۴۰۱ شروع شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه اصلی ترین ماموریت صندوق رفاه دانشجویی اعطای تسهیلات در قالب وام دانشجویی به دانشجویان است، اظهار داشت: اهتمام بر این است که هیچ تقاضایی برای گرفتن وام، بی پاسخ گذاشته نشود.

گنجی با اعلان اینکه مبالغ وام اعطایی به دانشجویان تأثیرگذاری چندانی در زندگی دانشجویان ندارد، افزود: صندوق رفاه دانشجویان اعتقاد دارد مبلغ وام دانشجویی باید طوری افزایش یابد تا دانشجویان بتوانند در طول تحصیل دغدغه معیشت نداشته باشند که در این راستا صندوق پیشنهاد افزایش بودجه برای پرداخت وام دانشجویی را به مجلس شورای اسلامی ارایه داده بود که قسمتی از آن توسط نمایندگان مجلس تصویب گردید و در صورت موافقت شورای نگهبان این افزایش بودجه یک روند بهبود در زمینه وام های دانشجویی به وجود خواهد آورد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه قسمت اعظم بودجه صندوق برای وام های دانشجویی صرف می شود و بقیه بودجه برای ارتقاء خوابگاه ها و تجهیز آشپزخانه های دانشجویی هزینه می شود، افزود: ارتقای خوابگاه ها و آشپزخانه ها از دیگر ماموریت های صندوق رفاه است. ارتقای آشپزخانه ها و خوابگاه ها تحت دو طرح صورت می گیرد که طرح ۴۰-۳۰-۳۰ یکی از این طرح ها است که در آن ۳۰ درصد هزینه را دانشگاه و ۳۰ درصد را هم خیرین پرداخت می کنند و ۴۰ درصد هزینه باقی مانده را صندوق متقبل می شود و طرح دیگر، طرح ۵۰- ۵۰ است که در این طرح برای هر پروژه ۵۰ درصد هزینه را دانشگاه و ۵۰ درصد بقیه را صندوق پرداخت می کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه بند الف تبصره ۹ ماده واحده بودجه سالانه ظرفیت خوبی برای دانشگاه ها است، اضافه کرد: در صورتیکه دانشگاهی وامی برای طرح هایی مثل خوابگاه یا آشپزخانه بتواند از بانک گرفتن کند، صندوق رفاه دانشجویان سود این وام را برای پرداخت در صورت تصویب هیئت امنای صندوق پرداخت خواهدنمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر اسماعیل گلی معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی هم اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت های صندوق رفاه دانشجویان، ۴ خوابگاه دانشگاه محقق اردبیلی را بصورت اساسی بازسازی کرده ایم. سرانه خوابگاه در دانشگاه محقق اردبیلی نسبت به متوسط کشوری پایین است و ما تنها ۲ سال برای دانشجویان خوابگاه دولتی می دهیم. وی با اعلان اینکه سرانه استاندارد خوابگاه ۱۴ مترمربع است، افزود: برای ارتقای سرانه خوابگاهی در دانشگاه محقق اردبیلی نیازمند یاری وزارت علوم و به ویژه صندوق رفاه دانشجویان هستیم.

منبع:

1401/01/04
14:17:24
5.0 / 5
786
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس