زارع پور در كرج:

پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها از طرح های زیرساختی شبکه است

پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها از طرح های زیرساختی شبکه است

به گزارش دانلود عکس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به این که پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها از پروژه های زیرساختی شبکه است، اظهار داشت: با این پروژه سرعت های هزار مگابیتی را میتوان به مردم ارائه نمود.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، عیسی زارع پور عصر جمعه در نشست با مدیران شرکتهای فاوا و اقتصاد دیجیتال استان البرز اظهار نمود: در برنامه توسعه که مقام معظم رهبری آنرا ابلاغ کرده اند از ۲۵ بند، شش بند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به حوزه کاری ما یعنی فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد دیجیتال مربوط است.
وی تاکید کرد: این نشان داده است نگاه ویژه ای به این مورد وجود دارد و امیدوارم از این فضایی که وجود دارد همگی استفاده نماییم که جایگاه ویژه ای را برای کشور در این عرصه ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه مکلف شده ایم تمام ساختمان های کشور را از راه فیبر نوری متصل نماییم، اظهار داشت: راه اندازی پروژه فیبر نوری شهرستان چهار باغ برای اولین بار در استان البرز انجام شد.
زارع پور اضافه کرد: در برنامه هفتم پیشبینی شده که به فیبرنوری سراسری متصل شویم، اگر به ۵۰ درصد هم عمل شود خیلی کار بزرگی صورت می گیرد.
وی ضمن اشاره به این که پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها از پروژه های زیرساختی شبکه است، افزود: با پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، سرعت های هزار مگابیتی را میتوان به مردم ارائه نمود.
وزیر ارتباطات افزود: شهرستان چهارباغ بعنوان یکی از اولین شهرها زیر پوشش فیبرنوری قرار گرفت و به این فناوری مجهز شد.
وی اضافه کرد: در دولت هم خودمان را آماده کرده ایم و کارگروه اقتصاد دیجیتال فعال شده و تقریبا هر هفته و یا دو هفته یک مرتبه جلسات کمیسیون اصلی و هر سه هفته یک مرتبه جلسه با حضور وزرا تشکیل می شود و اختیارات هیأت دولت به این کارگروه تفویض شده است.


منبع:

1402/09/18
10:56:34
5.0 / 5
335
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس