ابلاغ آئین نامه شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد

ابلاغ آئین نامه شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد

به گزارش دانلود عکس دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی «آیین نامه شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی» را به رؤسای استانی و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر طهرانچی در این بخشنامه تاکید کرده است: نظر به توسعه روز افزون فضای مجازی در کشور و تأثیرات متقابل آن با نهاد دانشگاه و آموزش عالی و با هدف استفاده روش مند از فضای مجازی در جهت تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص مواجهه هوشمندانه با فضای مجازی و قوی شدن در این حوزه، شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود.
برپایه این آیین نامه؛ هدف از تشکیل شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی، تحول دانشگاه در عرصه فضای مجازی و ایفای نقش دانشگاه آزاد اسلامی در نظام حکمرانی فضای مجازی کشور است.
تدوین و تصویب سیاست ها، اولویت ها و برنامه های فرابخشی ستاد، معاونت ها و واحدهای دانشگاه در عرصه فضای مجازی، رصد، مطالعه و تحلیل مداوم وضعیت فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی و نظام آموزش عالی و مراکز آموزشی، نسبت به تحولات جهانی و آینده فیزیکی-مجازی پیشِ رو و طراحی و تصویب معماری یکپارچه اکوسیستم مجازی دانشگاه آزاد اسلامی ازجمله وظایف این شوراست.
تعیین نقش و مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه حکمرانی فضای مجازیِ کشور و کلان پروژه های آن و همینطور هماهنگ سازی، بسترسازی، فرهنگ سازی و راهبری فرایند پیاده سازی سیاست ها، اولویت ها و برنامه های ملی ستاد، معاونت ها و واحدهای دانشگاه در عرصه فضای مجازی از دیگر وظایف شورای فضای مجازی دانشگاه آزاد اسلامی است.
این شورا که ریاست آنرا دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برعهده دارد، از ۱۰ کمیته تخصصی تشکیل می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات این آئین نامه شامل اهداف، وظایف، ترکیب اعضای حقوقی و حقیقی، وظایف و ساختار دبیرخانه شورا، کمیته های تخصصی و اعضای حقوقی و حقیقی کمیته ها و... در اختیار رؤسای استانی و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.
منبع:

1400/03/26
10:04:31
5.0 / 5
1049
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دانلود عکس