مدیر كل دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش ۳۵۰۰ تخت خوابگاهی در دانشگاه ها

افزایش ۳۵۰۰ تخت خوابگاهی در دانشگاه ها

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در نیمه دوم سالجاری حدود ۳۵۰۰ تخت خوابگاهی مورد بهره برداری قرار گرفت، اظهار داشت: میزان حق الزحمه دانشجویانی که در طرح واکسیناسیون حضور داشتند هم به دانشگاههای علوم پزشکی اعلام شده است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا٬ دکتر حمید رضا اشراقی در نشست دو روزه مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به اینکه امید داریم هر چه زودتر جریان تحصیلی و آموزشی دانشگاه ها به شکل عادی خود باز گردد و شور و هیجان را باری دیگر در فضای دانشگاهی ببینیم و بیماری کرونا به پایان خود برسد، اظهار داشت: بر مبنای آئین نامه هایی که وجود دارد٬ ایجاد بستر مناسب برای تقویت زمینه های همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و پی گیری حقوق دانشجویان در چهارچوب دستورالعمل ها و قوانین موضوعه از وظایف شوراهای صنفی است.
وی خاطرنشان کرد: شما بعنوان فعالان شوراهای صنفی و برآیند جریان نخبگی و پرارزش دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این جلسه حضور پیدا می کنید و مطالب و مباحثی که مورد دغدغه شما است باید از یک جایگاه و اعتبار سازمانی و تشکیلاتی و در عین حال جایگاه کارشناسی برخوردار باشد.
این مقام مسئول ابراز کرد: در جلساتی که با مسئولان مجموعه وزارت بهداشت و سازمان های مرتبط ظرف امروز و فردا برگزار می گردد بسیار مورد مطلوب است که دغدغه شما عزیزان در راه کارشناسی و سازمانی با مسئولان به اشتراک گذاشته شود تا مباحثی که مورد توجه شما است در راه قانونی، حل شود.
به نقل از ایشان، در نیمه دوم سالجاری حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تخت خوابگاهی٬ ۵۰ سوئیت متاهلی٬ ۵ واحد آشپزخانه صنعتی٬ ۲۰ سالن و مکان ورزشی دانشجویی به بهره برداری رسیدند
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیماه سالجاری اشاره داشت و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی می فرمایند« گاهی اوقات صاحب نظران و متخصّصین که جزو مردمند، نظراتی، شیوه هایی را برای کار در بخشهای مختلف به دولتمردان عرضه میدهند، [مسئولین] یک ساز و کاری را پیش بگیرند که بتوانند از این نظرات استفاده کنند که در واقع مردم را در تصمیم سازی های دستگاههای مسئول کشور شریک کنند و به جهت اینکه از ظرفیّت های مردمی هم در عمل چگونه بایستی استفاده کرد، ساز و کار درست کنند که مردم را در اقدام هم شریک کنند.
وی افزود: به واقع میتوان مجموعه شوراهای صنفی دانشجویی را تبلوری از این فرمایشات مقام معظم رهبری در محیط دانشگاهی دانست و اضافه کرد: یکی از جلوه های حضور و مشارکت دانشجویان فعال دانشگاه های علوم پزشکی، حضور این عزیزان در طرح واکسیناسیون عمومی کشور بوده است که بر مبنای آمارهای ارائه شده٬ حدود ۹ هزار نفر از دانشجویان که فعالان نهادهای مختلف دانشجویی بوده اند٬ در این طرح مشارکت داشته اند.
این مقام مسئول به فعالیتهای حوزه دانشجویی وزارت بهداشت در نیمه دوم سالجاری اشاره نمود و اضافه کرد: در نیمه دوم سالجاری حدود ۳۵۰۰ هزار تخت خوابگاهی٬ ۵۰ سوئیت متاهلی٬ ۵ واحد آشپزخانه صنعتی٬ ۲۰ سالن و مکان ورزشی دانشجویی به بهره برداری رسیدند. در کنار این مورد نشست های هم اندیشی همتایاران سلامت که بدنه دانشجویی برنامه های مشاوره و سلامت روان دانشجویی هستند هم در در بهمن ماه برگزار شد و تعدادی از شما در این جلسه حضور پیدا کردید.
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در همین رابطه بیان نمود: میزان حق الزحمه دانشجویانی که در طرح واکسیناسیون حضور داشتند هم به دانشگاههای علوم پزشکی قرار داده شده است. مبحث دیگر "پی گیری کمک هزینه دانشجویان کارورزی مجرد و متاهل" است که در کارگروهی در سطح معاونت های ذی ربط در دست بررسی و کار کارشناسی است.
اشراقی همینطور از انعقاد تفاهمنامه ای با سازمان تأمین اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: مسیر کارشناسی این مهم به اتمام رسیده است و تلاش داریم هر چه زودتر عملیاتی شود.
به گزارش مفدا، او در آخر به تعمیر و بازسازی پاویون های دانشجویی اشاره نمود و بیان نمود: علیرغم مشکلات بودجه ای اما این امر را هم مد نظر داریم. از دانشجویان درخواست دارم بیانیه گام دوم انقلاب را مطالعه کنید و این بیانیه را راهنمای کار خود در آینده ای که پیش رو خواهید داشت قرار دهید.1400/12/16
21:06:12
5.0 / 5
791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس