معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد؛

تدوین آئین نامه جدید فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری

تدوین آئین نامه جدید فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی از تدوین آئین نامه جدید فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: بر طبق این آئین نامه دانشگاه می تواند برابر ظرفیت اعلامی وزارت علوم با هزینه خود، دانشجویان دکتری را به فرصت های مطالعاتی اعزام کند.


دکتر علیرضا فارسی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: دانشجویان دکتری دانشگاه شهید بهشتی امسال نیز می توانند از امکان فرصت مطالعاتی کوتاه مدت ۶ تا ۹ ماهه دانشگاه های خارجی استفاده کنند؛ همچنان که برخی از دانشجویان ما قبل از این به فرصت های مطالعاتی رفتند، تلاش داریم امسال نیز این روند ادامه داشته باشد.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: اعزام دانشجویان دکتری به فرصت های مطالعاتی یکی از نکات بسیار برجسته دانشگاه است به طوریکه سال قبل وزارت علوم ۷ سهمیه برای اعزام دانشجویان برای دانشگاه ما در نظر گرفته بود و ما رایزنی هایی انجام دادیم تا ظرفیت اعزام را افزایش دهیم.
دکتر فارسی همین طور هزینه اعزام به فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای ۶ ماه را حدود ۴ هزار و ۲۰۰ یورو در دانشگاه های سطح یک دنیا برشمرد و اشاره کرد: این مبلغ معادل حدود ۱۲۰ میلیون تومان هست که وزارت علوم پرداخت آنرا به همراه کمک هزینه حدود ۵ میلیون تومانی متقبل می شود که البته هزینه اعزام در دانشگاه های سطح های دو و پایین تر کمتر خواهد بود.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: چون تعداد دانشگاه های کشور زیاد است در نتیجه عملا امکان افزایش ظرفیت اعزام دانشجو و پرداخت هزینه آن از طرف وزارت علوم وجود ندارد، پس ما پیشنهادی در خصوص این که تعدادی دیگر از دانشجویان با بودجه خود دانشگاه به این فرصت های مطالعاتی اعزام شوند را مطرح کردیم که دراین زمینه بخشنامه ای نیز تدوین شد.
وی ادامه داد: برمبنای بخشنامه فوق که در هیات امنای دانشگاه مصوب شده است، هر تعداد ظرفیتی که وزارت علوم برای فرصت های مطالعاتی اعلام نماید دانشگاه نیز همان تعداد را برای اعزام با هزینه خود تقبل می کند که البته این ظرفیت تا دو برابر نیز قابل افزایش است.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: بر این اساس حدود ۱۴ نفر سال قبل از این دانشگاه به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند که بودجه آن از محل بودجه معاونت پژوهشی دانشگاه تامین شد.
فارسی اشاره کرد: در گذشته، دانشجویان برمبنای قرعه کشی که انجام می شد به فرصت های مطالعاتی اعزام می شدند اما با تصویب بخشنامه فوق حدودا ما موردی نداشتیم که متقاضی اعزام باشد ولی به سبب مشکل بودجه اعزام نشود. بدین سبب امسال نیز هر اندازه ظرفیت اعزام از جانب وزارت علوم به ما اعلام گردد، همان تعداد را نیز با هزینه دانشگاه اعزام خواهیم کرد.1401/02/19
23:11:05
5.0 / 5
664
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانلود عکس