مدیركل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام كرد

به استعلام مدارك تحصیلی غیر از سامانه سجاد پاسخ نمی دهیم

به استعلام مدارك تحصیلی غیر از سامانه سجاد پاسخ نمی دهیم

به گزارش دانلود عكس مدیركل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان با اعلان اینكه سال قبل موفق شدیم 165 هزار دانشنامه تحصیلی صادر نماییم، اظهار داشت: این سازمان به استعلام مدارك تحصیلی از طریقی غیر از سامانه سجاد پاسخ نمی دهد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید عبدالحمید انگجی در نشست مجازی مشترک مسئولان سازمان امور دانشجویان و بازرس کل امور آموزشی و پژوهشی سازمان بازرسی کل کشور با معاونین آموزشی دانشگاه ها اظهار نمود: استفاده از کیو آر کد بر روی مدرک تحصیلی ضمن بالابردن امنیت و صحت آن، هزینه ها برای دانشگاه ها را می کاهد.
وی ادامه داد: در دانشگاه ها روش های مختلفی مانند استفاده از افکت های امنیتی همچون هولوگرام و مهره های برجسته برای امنیت مدارک تحصیلی استفاده می شود و هر دانشگاهی روش خاص خودرا دارد که هزینه ها را بیشتر می کند، ولی با ارسال مدارک به سامانه سجاد و درج کد ۲۰ رقمی و کیو آر کد (کد صحت الکترونیکی) در این هزینه ها صرفه جویی می شود.
دکتر انگجی با اشاره به راه اندازی این سامانه از سال ۹۸ اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان به استعلام مدارک تحصیلی از طریقی غیر از سامانه سجاد پاسخ نمی دهد و به دستگاه های اجرائی اعلام شده است مانند گذشته برای استعلام صحت مدرک مکاتبه پستی نکنند.
برمبنای اعلام روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی با اشاره به حجم بالای مکاتبه اداری و زمان کم پاسخگویی در زمان انتخابات های رسمی مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی و.. اظهار داشت: با روش جدید صدور مدرک تحصیلی در سامانه سجاد در فرصت بسیار کمی به این درخواست ها پاسخ داده می شود.
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان، ایجاد یک پایگاه داده واحد در کشور برای مدارک تحصیلی را از دیگر مزایای سامانه سجاد نام برد.
منبع:

1399/09/07
13:24:08
5.0 / 5
1311
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس